Kilenc év börtönre ítélt a bíróság egy angliai férfit, aki öngyilkosságra próbált rávenni egy lányt az interneten
A férfi állította, számára az lenne a legnagyobb érték, ha videóhívásban láthatná, ahogyan a nő véget vet az életének.
A férfi állította, számára az lenne a legnagyobb érték, ha videóhívásban láthatná, ahogyan a nő véget vet az életének.
Az énekes-dalszerző szerint szó sincs arról, hogy szélsőjobboldali lenne, ezzel csak lejáratni akarják az interneten.
A tévéműsort, amelyben a mentális problémákkal küzdő francia nő szerepelt, eltávolították, miután az áldozatot gúnyolni kezdték az online platformokon.
A feljelentést ismeretlen személy ellen tették, így a nyomozás kiterjed mindenkire, aki gyűlölködő üzenetet tett közzé Heliffel kapcsolatban, de a periratban név szerint említik Elon Muskot és J. K. Rowlingot is.
Minél fiatalabb egy felhasználó, annál valószínűbb, hogy kirekesztő tartalommal találkozik az interneten. HVG-Ténytár.
A bíróság előtt kell felelnie a tetteiért annak az amerikai férfinek, aki mesterséges intelligencia segítségével generált pedofil képeket, majd el is küldte azokat egy fiatalkorúnak. Ha bűnösnek találják, 70 év börtönt kaphat.
Egyre nagyobb problémát jelent, hogy a pedofilok a generatív mesterséges intelligenciát használva állítanak elő szexuális zaklatáshoz és kizsákmányoláshoz használt tartalmakat. A nagy techvállalatok ennek vetnének véget.
Igaz, hogy akár szexuális ragadozók is becserkészhetik a kisgyerekeket, mégsem egyértelmű, mennyire veszélyes a készülék, és hogy miképpen kezelhető a közösségi hálók hatása.
Bár a magyarok szerint a közösségi média veszélyesebb a gyerekekre, mint a tömegközlekedés, a 6–14 évesek harmada mégis rendszeresen használja az érintett online szolgáltatásokat – derült ki a Betadine friss, országos kutatásból.
Az online zaklatások ellen többek között azzal az üzenettel küzdenének, hogy minden gyerek egyformán értékes.
Ha nem teszünk valamit, 2023 lesz az az év, amikor a nők elhagyják az internetet – írja a Wired magazin brit kiadása, miután összesítette azon felmérések adatait, melyek a nők internetes életét vizsgálják.
Egy újonnan életbe lépett törvény hozta be a szigorítást.
Jogászok ugyanakkor úgy vélik, az „online sértegetésről” szóló törvény, amely alapján egy éves börtönbüntetést is ki lehet szabni, nem elég precíz, és ez problémákhoz vezethet.
Keblek és más intim testrészek az interneten: ha a tulajdonos akarata ellenére kerülnek oda a képek, akkor nem egyszerű eltüntetni őket. Az EU most mintha kihagyott volna egy lehetőséget a jogi szabályozásra.
Nemrég egy szinte kamaszkorú magyar Youtube-videóssal kapcsolatban merült fel a gyanú, hogy részt vett egy gyermekkorú lány netes vetkőztetésében. De nem kell ehhez népszerű vloggernek lenni, a gyerekek sokszor egymást rántják a zaklató szerepébe, családi háttértől, közegtől függetlenül bárkiből lehet társtettes, ha rossz társaságba kerül. Jeleket azonban az áldozatok és a bántalmazók is adnak – a szülők feladata pedig az, hogy ezeket észrevegyék és a problémát kezeljék – mondta lapunknak Bojti Andrea, klinikai gyermek- és ifjúságpszichológus.
A legnépszerűbb képmegosztó egy új eszközt állít csatasorba, hogy megállítsa a nemkívánatos üzengetéseket. A funkciót kezdetben csak a nagyobb követőtáborral rendelkező profiloknál aktiválják.
Több brit futballista is arról számolt be, hogy rasszista üzeneteket kapnak az oldalon. A cég jelezte, a jövőben szigorúbban veszi az ilyen eseteket.
Az internetet eredetileg jó dolgokra találták ki: egy új világ, ahol az emberek ítélkezés nélkül, szabadon kommunikálhatnak. Bárki, aki megosztotta már a véleményét online, megerősítheti, hogy az internet végül nem ez lett. Mit mondanak az online kommunikáció állapotáról a feministák?