A rossz szemüveg többet árt, mint hinné – észrevétlenül teszi tönkre a napjait
A tökéletes szemüveg nem sablontermék: kiválasztása személyre szabott figyelmet, precíz beállításokat és szakértelemet igényel.
A tökéletes szemüveg nem sablontermék: kiválasztása személyre szabott figyelmet, precíz beállításokat és szakértelemet igényel.
Érdemes lehet tanulni egy olaszországi koncert tanulságaiból, a fénytechnika ugyanis maradandó károsodást okozhat a kamerás eszközökben, például ha egy lézer közvetlenül belevilágít az optikába.
Megtévesztőnek tűnik az online és bolti ár között kihangsúlyozott különbség az eOptika Kft. honlapján a Gazdasági Versenyhivatal szerint, ezért eljárást indítottak a hazai kontaktlencse- és szemüveg-kiskereskedelem meghatározó vállalkozásával szemben.
Az amerikai Princeton Egyetem mérnökei az alapjaitól kezdve teremtették újra a fényképezőgépet. Az eredmény igen meggyőző lett.
Korszakalkotó technológiaváltásnak köszönhető a fejlesztés, amelyre óriás techcégek is felfigyeltek.
A szférikus aberráció problémáját már az ókori matematikus Dioklész is ismerte, ám azóta egyetlen fizikus sem tudta orvosolni. Most egy mexikói tudós rukkolt elő valamivel, ami a fényképezőiparra is nagy hatással lehet.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint 2050-re minden második ember szemüveges lesz, de a piac már most is dinamikusan bővül.
A nagyjából 150 éve létező optometria második félidejét asszisztálta végig a Pilvax közben dolgozó Feszl család. Tanúi voltak a régi technikák eltűnésének, úttörők az új eszközök alkalmazásában, de egyvalami nem változott: sokan nem is tudjuk, hogy csak a felét látjuk a világnak.
Egy kiválóan sikerült fénykép elkészítésében sokat segíthetnek a legújabb csúcsmobilok, de ne gondoljuk, hogy egy drága kamerás mobil garanciát jelent a jó fotókra. Azokhoz ugyanis elengedhetetlen az emberi tényező is.
Az optikai és lézerfizikai kutatásokkal foglalkozó kutatók nagy presztízsű szervezete, az Amerikai Optikai Társaság (Optical Society of America - OSA) tagjai közé választotta Hebling Jánost - közölte az MTI-vel a Pécsi Tudományegyetem (PTE).
Mi igaz abból a hiedelemből, hogy déli napsütésben azért nem szabad locsolni a növényeket, mert a rájuk tapadt vízcseppek által összegyűjtött napfény kiégeti a leveleiket? Veszélyes-e ugyanezen megfontolásból vizes bőrrel napozni? - az Urbanlegends.hu oldal írója egy közelmúltban publikált kutatás eredményeit mutatja be.