Magyar taggal bővült az Amerikai Optikai Társaság

Az optikai és lézerfizikai kutatásokkal foglalkozó kutatók nagy presztízsű szervezete, az Amerikai Optikai Társaság (Optical Society of America - OSA) tagjai közé választotta Hebling Jánost - közölte az MTI-vel a Pécsi Tudományegyetem (PTE).

  • MTI MTI
Magyar taggal bővült az Amerikai Optikai Társaság

Hebling János, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora, a PTE egyetemi tanára, az MTA-PTE Nagyintenzitású Terahertzes Kutatócsoportjának vezetője. 

Az OSA díjbizottságának indoklása szerint Hebling János a döntött impulzusfrontú pumpáláson alapuló nagy térerősségű terahertzes (THz) impulzusforrások fejlesztésével érdemelte ki ezt a címet, valamint azzal, hogy az egyciklusú terahertzes impulzusok energiáját hét nagyságrenddel megnövelte.

A közlemény kiemeli, hogy a professzor nevéhez fűződik a mindenkori legnagyobb energiájú terahertzes impulzus előállítása. Az eredményeket korábban német és amerikai kutatóhelyeken érte el, de a Pécsi Tudományegyetemen megvalósuló fejlesztések eredményeképpen a Szentágothai Kutatóközpont immár megfelelő körülményeket tud biztosítani a világszínvonalú kutatások magyarországi elvégzéséhez.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.