Orbán Viktor miniszterelnök arra utasította Pintér Sándor belügyminisztert, hogy ne engedélyezze a Nemzeti Érzelmű Motorosok vasárnapra tervezett felvonulását - hangzott el az M1 Az Este című műsorának pénteki adásában.
Egy mondattal válaszolt Orbán Viktor a szocalisták felvetésére, mely szerint a miniszterelnök szavahihetőségét kérdőjelezi meg, ha "neonáci provokáció" valósulhat meg Budapesten az Élet menetével egy időben.
Orbán Viktor "nem olyan félénk" az Európai Bizottság előtt, mint mások – mondta Crin Antonescu román liberális pártelnök. A politikus ugyanakkor a magyar kormányfő hibáiról is beszélt.
Magyarország a Lego mintájára, jóformán teljesen azonos alapelemekből egy külön világot épített – mondta Orbán Viktor pénteken Nyíregyházán, a dán világcég új gyárának alapkőletételén. A miniszterelnök beszédében hozzátette, a gazdasági válság is megmutatta, csak azok a nemzetek tudnak kikeveredni a kátyúból, akik valami sajátosat, valami csak rájuk jellemzőt tudnak felmutatni a globális versenyben.
Orbán Viktor kormányfő adott interjút az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című péntek reggeli műsorának, amelyet csütörtökön este vettek fel és felvételről sugároztak. A kormányfő az uniós aggályokra válaszolva azt üzente: Barroso elnök csak ne aggódjon, megváltoztatjuk az általa kifogásolt szabályokat, ám azoknak csak az uniót érintő részeit. Orbán szerint előfordulhat, hogy fenntartják a Magyarországgal szembeni uniós túlzottdeficit-eljárást, nem mintha a tényekből ez következne, ám rendszeresen kettős mércét alkalmaznak az országgal szemben.
Meglepetésbulit persze nem várhatok Önöktől (el sem fogadhatnám, ismerve a kormányközeli civil szervezetek szűkös anyagi helyzetét), de akkor tárgyaljunk egymással üzleti alapon.
Orbán Viktor péntek reggel beszédet mond a Nyíregyházán épülő Lego-gyárnál, ahol egy időkapszulát helyeznek el - közölte a miniszterelnöki sajtóiroda. A dán céggel a kormány néhány napja írt alá stratégiai együttműködési megállapodást.
Magyarországnak munkából és termelésből kell megélnie, a küzdelmes két és fél év után pedig megindul a gazdaság a növekedés felé – többek között erről beszélt Orbán Viktor a Stadler új üzemrészeinek felavatásán.
A relatív többség továbbra is a Fideszt támogatja, az elmúlt néhány hónapban a kormány megítélése mérsékelten javult, azonban mégis valamivel többen vannak azok, akik szerint a Bajnai-kormány jobb teljesítményt nyújtott, mint a mostani.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német konzervatív lap az Európai Bizottság által Magyarországgal kapcsolatban mérlegelt eljárásokról számolt be, az ARD közszolgálati műsorszóró társaság pedig az Európai Parlamentben Magyarországról folytatott vitával kapcsolatban közölt összeállítást a Tagesschau.de című hírportálján. Több osztrák lap az Európai Néppárt frakciójának ülése és a strasbourgi EP-vita kapcsán foglalkozott Magyarországgal, a pozsonyi Új Szó a Fidesz "szélsőbalos gazdaságpolitikájáról" írt, a La Libre Belgique belga napilap pedig az alkotmányos ellensúlyok megszüntetésének következményeit elemezte.
Újabb rendhagyó osztályfőnöki órát tartott Orbán Viktor, ezúttal a budapesti Piarista Gimnáziumban, a találkozóról egy videó is megjelent a kormányfő Facebook-oldalán.
Nekem azt kell bizonygatnom, hogy tudok késsel-villával enni – méltatlankodik Orbán Viktor a német sajtónak. Nem is a riporter hozza szóba a barbárság vádját, hanem ő megy elébe, és csodálkozik. Pedig a kőbaltáját lent hagyta a tankban.
Több ezer meghívott brit és külföldi közéleti személyiség jelenlétében vesznek végső búcsút szerdán Margaret Thatcher néhai brit miniszterelnöktől. A temetésen jelen lesz Orbán Viktor és José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke is.
Alaptalannak nevezte kedden Szájer József, a Fidesz európai parlamenti képviselője azokat a találgatásokat, hogy kifarolt volna az Európai Néppárt a Fidesz mögül.
Az Európai Néppárt egy olyan közösség, amely elutasítja a kettős mércét, és megadja a tiszteletet nemcsak a tagpártjainak, hanem az Európai Unióhoz tartozó nemzeteknek is – mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedd este Strasbourgban magyar újságíróknak, miután a néppárti frakció ülésén válaszolt a néppárti EP-képviselők kérdéseire.
Kapott kemény kérdéseket, de állta a sarat Orbán Viktor az Európai Néppárt kedd esti frakcióülésén, és a végén még meg is tapsolták. A magyar kormányfő a hvg.hu forrása szerint részben José Manuel Barrosóra fogta a sokat vitatott magyar jogszabályokat, részben pedig igyekezett aláásni Viviane Reding pozícióit. Utóbbi azért is fontos, mert a brüsszeli híresztelések szerint a luxemburgi biztos épp azért kritizálja Orbánt, mert jövőre az Európai Bizottság elnöke szeretne lenni.