szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem látja a vadászt, és azt sem, hogy milyen kaliberű fegyvere van, mondta Csányi Sándor, az OTP Bank vezére egy csütörtöki lapinterjúban. Magyarország szempontjából fontos, hogy az OTP stabilan működjön. A banknak vannak konkrét felvásárlási célpontja, a Távol-Keleten is tájékozódnak. Az agráriumban pedig nem sok, de hatékonytalan termelőegységre, hanem néhány korszerű nagyüzemre lenne szükség.

"Ha volt is ilyen [kilövési] engedély, én nem látom a vadászt, és azt sem, hogy milyen kaliberű fegyvere van" – mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Népszabadságnak adott interjújában. A bankvezér az interjúban elmondta, hogy Orbán Viktor miniszterelnökkel korrekt a kapcsolata, arról pedig, hogy ki vezesse az OTP-t, a részvényesek döntenek – köztük a magyar állam is.

Csányi hangsúlyozta, hogy az ország biztonsága szempontjából rendkívül fontos, hogy az OTP stabilan működjön. A magyar nagybank Európa harmadik legstabilabb pénzintézete, olyan mutatókkal rendelkezik, melyeket mások messze meg sem közelítenek. "Nyilván mindent lehet jobban is csinálni, de hogy ezt sokkal jobban, azt nem hiszem" – tette hozzá.

Csányi Sándor nem látja a vadászt, és azt sem, hogy milyen kaliberű fegyvere van
MTI / Kovács Tamás

Az interjúban Csányi elmondta, hogy vannak konkrét felvásárlási célpontjaik – ugyanakkor nem feltétlen azok, amelyek a lapokban megjelentek az utóbbi időben –, most ezeket elemezik ki. Háromszor is meggondoljuk azonban, mielőtt döntünk – hangsúlyozta. A Távol-Keleten is keresik a lehetőségeket, képviseleti iroda nyitását tervezik, az országokat jól ismerő, a kínai és vietnami nyelvet beszélő kollégákat vettek fel.

Az agrárszektorra kitérve Csányi elmondta, csak akkor tudunk versenyképesek lenni, ha a legkorszerűbb üzemeket építjük meg, és a magyar agrárium legalább olyan költséghatékonyan állítja elő az alapanyagot, mint a németek vagy a lengyelek. Szerinte nem az a megoldás, hogy a hatékonytalan, nem korszerű üzemek továbbélését állami mentőövvel biztosítjuk. Az ilyen akciók nem hoznak tartós eredményt, egy vagy legfeljebb két év után újra előáll ugyanaz a probléma, miközben a tulajdonosi tőkéből működő üzemek helyzetét is megnehezítjük, emelte ki. Az állami pénzből megmentett cégek olyan versenyt generálnak, amelyből végül mindenki vesztesként kerül ki, mivel ezek a vállalkozások kevésbé érzékenyek a költségekre. A szektor konszolidációjára új utat kell találni. "Nem sok, de hatékonytalan termelőegységre, hanem néhány korszerű nagyüzemre lenne szükség" – mondta Csányi Sándor.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!