Sok orvos hagyná el a szakmát a magánorvosokat érintő rendelet miatt
Szerveződni kezdtek az orvosok a kormány terve miatt, amely visszakényszerítené az állami ellátásba a magánorvosokat.
Szerveződni kezdtek az orvosok a kormány terve miatt, amely visszakényszerítené az állami ellátásba a magánorvosokat.
Két Franciaországban praktizáló, iráni származású orvos beszélt arról a francia közmédiának, hogyan akadályozza hazájukban élő kollegáikat hippokratészi esküjük betartásában a hatóságok. Egyre több orvos kényszerül arra, hogy halotti bizonyítványokat hamisítson, és már a kórházakon belül sem érzik magukat biztonságban.
Nem elég, hogy elhalasztották fél évvel az egészségügyi szakdolgozók bérkompenzációját, a Független Egészségügyi Szakszervezet számításai szerint az emelés mértéke annyira alacsony lesz, hogy az aligha nevezhető érdemi segítségnek.
A Google gyógyszerészeket is bevonva munkálkodik a receptek orvosi kézírását felismerő alkalmazásán.
Az Alkotmánybíróság elutasította az orvos panaszát.
Végül Detroitig kellett menni, hogy egy plasztikai sebész helyreállítsa a gyerek arcát. Alizra még sok műtét vár, de az első, kockázatos beavatkozások sikeresnek bizonyultak. Felkavaró képek.
Kiszivárgott az a terv, ahogyan a kormány átalakítaná az egészségügyet. Az 1200 fő alatti háziorvosi körzeteknek valószínűleg búcsút mondhatunk, azonban az egészségügyi szakdolgozók bére nőhet.
Svéd Tamás szerint recseg-ropog a közellátás teljes rendszere.
Egy kata alól kieső orvos részmunkaidősként nem biztos, hogy hajlandó lesz 100 kilométereket utazni, hogy heti egyszer rendeljen egy félreeső településen. A Magyar Orvosok Szakszervezete szerint a szigorításnak a magánegészségügyben is kedvezőtlen hatása lesz, és akár tömegesen is távozhatnak külföldre a jelenleg szakrendeléseket, ügyeleteket katázva ellátó orvosok. Van olyan szakmabeli azonban, aki szerint csak átmeneti lesz a zavar.
A Magyar Orvosi Kamara azt szeretné, ha az egészségügyi dolgozók mentesülnének a katatörvény egyes részei alól.
Az egészségügyi államtitkár a Mandinernek adott interjújában kezdte el megszellőztetni, min agyalnak a Belügyminisztériumban.
A gondozó mindössze 23 éves volt.
Május 31-én járt le a felmondási tilalom, de még nincs felmérés a távozókról.
Velkey György szerint túl vagyunk a járványon.
A klímaváltozás leginkább az egyre emelkedő hőmérséklet okozta problémákkal fenyegeti az egészségünket, legyen szó újabb kórokozók, az ezeket hordozó rovarok, vagy újabb betegségek, kórképek megjelenéséről. Vagy akár csak arról, hogy az enyhe telek miatt már alig van pollenmentes időszaka az évnek. A közvetlen környezetünkben tapasztalható kedvezőtlen változások nyomán egyre kevesebb a tiszta kórkép, és egyre fiatalabbaknál diagnosztizálnak például rákos megbetegedéseket. A klímaváltozás egészségre gyakorolt hatásait Dr. Páldy Annával, a Nemzeti Népegészségügyi Központ tudományos tanácsadójával és Dr. Balaicza Erika belgyógyász orvossal jártuk körül.
Markó Ivánt három napon keresztül próbálták megmenteni a kórházban, mielőtt életét vesztette.
Denis Totot az első hírek szerint halálra verték, egy északmacedón portál az orvosaira hivatkozva azonban azt állítja, hogy valószínűleg csak elesett és beverte a fejét.
A kamarák szerint a világjárvány „feltárta azokat a gyengeségeket, amelyeket az egészségügyi rendszerekbe való elégtelen beruházás okoz világszerte”.
Paradoxonnak tűnik, de a megemelt orvosi fizetések is hozzájárulhatnak az egészségügy krónikus munkaerőhiányához, ahhoz, hogy sok szakorvos inkább a magánszférát választja, miközben egyre többet hallani a magánegészségügy állami finanszírozásának terveiről.
Kiderül, pontosan mennyivel kereshetnek többet az ügyeletet vállaló orvosok, rezidensek és egészségügyi szakdolgozók.