Amerikai lakás az országspecialistának, 320 ezres podcastok – ezekre is költött a Magyar Turisztikai Ügynökség
Az Átlátszó jutott hozzá egy szerződéslistához közérdekű adatigényléssel.
Az Átlátszó jutott hozzá egy szerződéslistához közérdekű adatigényléssel.
Elindult hétvégi podcastunk, az Elvitelre, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk – csak indítsa el a podcastot a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Az e heti menü: Urbi et Orbán.
Mi a szerepünk abban, hogy a város, ahol élünk, nemcsak a miénk, de a jövőé is legyen? Fenntarthatósági podcastunk új adásában annak jártunk utána, milyen rendszerszintű akadályokkal küzd a főváros, és hogyan lehet ezeken kis lépésekkel, akár személyesen is javítani.
Elindult hétvégi podcastunk, az Elvitelre, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk – csak indítsa el a podcastot a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Az e heti menü: a háború vége és egy üzenet Magyarországnak.
A YouTube-nak 80 millióan hajlandók fizetni, a Spotifynak 200 millióan. A hátrányát podcastokkal faragná le a Google-féle vállalat.
Mi történik az orosz-ukrán fronton? Miért tudta megállítani és megfordítani az orosz offenzívát Ukrajna? Hogyan kerül képbe egy zsoldoshadsereg, és valóban eszkalálhatja-e a háborút a Nyugat? Az elmúlt 12 hónap harctéri összefoglalója.
Miért született életrajzi sorozat egy olyan énekesről, akinek az élete sem volt patyolattiszta, és még az sem igaz rá, hogy a megkérdőjelezhetetlen művészi teljesítménye kárpótolna ezért? Hogyan készült fel Zámbó Jimmy szerepére Nagy Ervin, és miért utálta a felesége forgatás közben? Mi igaz a Jimmyről szóló sorozat, A Király meglehetősen erős állításai közül, mi hazugság, és egyáltalán, mit nevezünk ténynek a botrányos énekes életrajzában? Erről és még sok mindenről beszélgettünk a sorozat vezető forgatókönyvírójával és rendezőjével, Zomborácz Virággal és Nagy Ervinnel a Fülke legújabb adásában.
Elindult hétvégi podcastunk, az Elvitelre, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk – csak indítsa el a podcastot a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Az e heti menü: A földrengés utórengései és Hitler magyar szemmel.
Hogyan jutottunk oda, hogy a kitörés napja nem egy elenyésző politikai kisebbség félresöpörhető (esetleg betiltott) megemlékezése, hanem egy olyan éves jelenség, amely most már militáns résztvevők mellett militáns ellentüntetőket is vonz külföldről? A magyarországi radikalizmus hosszú utat tett meg az elmúlt két évtizedben, a meghatározó arcai mégis ugyanazok maradtak: Toroczkai László, és akárhogy is nézzük, Orbán Viktor. Rövid történeti összefoglaló arról, hogyan kerültek a politikai szélsőségek fősodorba Magyarországon, vendégünk Hunyadi Bulcsú, a Political Capital munkatársa.
Újraindul a hvg.hu fenntarthatósági podcastja: műsorunk nyitórészében Litkai Gergely humoristával beszéltünk arról, hogyan lehet a zöldkérdés mindenkié.
Indul hétvégi podcastunk, az Elvitelre, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk – csak indítsa el a podcastot a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Az e heti menü: A Schadl-dosszié és valami Amerika.
Ha lenne ellenzék, a korrupciós ügyek, a zöld ügyek és a közérdekű szakmák elégedetlensége egyaránt elég lenne, hogy megbukjon a rendszer. A másik oldal azonban látszólag nem próbál meg kitörni a rá szabott szerepből, így Orbánéknak annyi dolga van, hogy megmagyarázzák: miért is jó nekünk valójában, ha minden szövetségesünk gyűlöl minket. Belpolitikai helyzetértékelő podcast.
Kíváncsiak vagyunk, hogy mit gondol a műsorainkról, illetve miként hallgat podcastokat.
Közéleti podcastunk legfrissebb adásában Martin József Péter, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója volt a vendégünk, akivel kevésbé beszéltünk arról, mennyire rossz nekünk – sokkal inkább pedig arról, hogy mit kell tennie a kormánynak, az EU-nak, és bizony, nekünk választópolgároknak, hogy javuljon a helyzet.
Hogyan lett 2023 egyik legforróbb témája az akkumulátorgyártás Magyarországon? Ha lemaradt, vagy csak többet szeretne tudni, Fülke közéleti podcastunkban mindent összefoglaltunk: megszólalnak az érintettek arról, ami Debrecenben történik jelenleg és ami Gödön történt az elmúlt években, valamint annak is utánajártunk, mik a kormány céljai az akkumulátorgyárakkal.
Az elmúlt három évünk arról szólt, hogy megpróbáltunk újabb és újabb sokkokhoz hozzászokni. 2023 elején mennyire mondható el az, hogy konszolidálódik a helyzet, és kiszámíthatóbbá válik a gazdasági környezet? Gazdasági podcastunkban ezúttal jósolni próbálunk, a világ és Magyarország gazdaságának közeli, és nem annyira közeli jövőjéről. Adásunk vendége Sztakó Szabolcs és Kovács Gábor.
A Katar-gate és az Erasmus-ügy óta a magyar kormány megint felemelte a hangját Brüsszellel szemben – de mi értelme van ennek, ha továbbra is messze van a kasszakulcs, és rengeteget kell még tenni azért, hogy elforduljon a zárban? Erről beszélgettünk Arató Lászlóval, az EUrologus szerzőjével.
Miért volt szükség a Vodafone megvásárlására, és miért fog végül többe kerülni az adófizetőknek, mint amennyibe papíron tűnik? És teljes-e ezzel a NER stratégiai terjeszkedése a magyar iparban? Közéleti podcastunkban annak jártunk utána, hogyan illeszkedik a telekommunikációs nagybevásárlás Orbán Viktor 2012-ben meghatározott céljaiba, és mit jelent ez nekünk fogyasztóként és adófizetőként.