Belénessy Csaba NER-propagandaember vissza is venné Kárpátalját, meg nem is
Kicsit okoslányosra sikeredett Belénessy Csaba legfrissebb okfejtése a revízióról.
Kicsit okoslányosra sikeredett Belénessy Csaba legfrissebb okfejtése a revízióról.
Az biztos, hogy tárgyaltak az I. kerületi alpolgármester elleni vagyonnyilatkozati eljárásról, de a zárt ülés miatt nem tudni, milyen eredménnyel. A DK-s politikus a jobboldali sajtó szerint cégbirodalmat felejtett el bevallani, ami így túlzás, de van olyan érdekeltsége, ami nincs a vagyonnyilatkozatában, ám erről nem hajlandó nyilatkozni. Csobánczy Gábor ügye a csütörtöki testületi ülésen folytatódhat.
Százötven fős, évi tízmilliárdból működő korrupcióellenes hivatal végezné az ellenzék győzelme esetén a jogi felelősségre vonást, amit a hivatalt tárca nélküli miniszterként felügyelő Hadházy Ákos szerint „nem kerülhetne el” valaki csak azért, mert miniszter vagy kormányfő volt. A szervezetnek persze más dolga is lesz, hiszen mint mondta, „a sajátjaink között is vannak, akik éhesek”.
A Fidesz frakcióvezetője szerint minden esélyük megvan, de „mi magunk még el tudjuk veszíteni a választást”.
Orbán Viktort a Fidesz szavazói gyakorlatilag tökéletesnek tartják, míg az ellenzéki szimpatizánsok kritikusabbak Márki-Zay Péterrel szemben, így aztán a miniszterelnök értékelése valamivel jobb lett, mint a kihívójáé. Egy kivétellel: Orbánt sokkal korruptabbnak látják.
Minimálisan növelte az előnyét a Fidesz, a Mi Hazánk és az MKKP küszöb alatt van, a mozgósításon dőlhet el a választás.
Orbán Viktor személyiségét, viselkedésének gyökereit, az őt befolyásoló legjelentősebb hatásokat és fordulópontokat kutatja és rendszerezi a hvg360 filmsorozata. A negyedik rész a legnagyobb átalakulás időszaka, amelyben a 2002-ben választást veszítő Orbán mindent bevetve felépíti saját szobrának talapzatát. Kirajzolódik a népét elbűvölő, magával ragadó szellemi vezető képe.
Nincsenek Fidesz-árvák, akiket meg akart szólítani az ellenzék, amely amúgy is rosszul céloz bonyolult üzenetekkel, így mára a kormánypártok szinte behozhatatlan előnyre tettek szert – állapították meg a Republikon Intézet konferenciájának előadói. A valószínű Fidesz-győzelem kulcsa még, hogy a kormánypártok rájöttek arra: a választást nem a politikafaló értelmiségiek döntik el, hanem a társadalom perifériájára szorult emberek.
„A Fidesz közpénzen kampányol” – írta az esetről a Párbeszéd politikusa.
A Závecz Research által megkérdezettek Orbán Viktort tartják megbízhatóbbnak, a bizonytalanok viszont inkább a hódmezővásárhelyi polgármesterre voksolnának.
Indoklást ugyan nem közöltek, de a szenátus egyhangúlag hozta meg a döntését.
Az NVI arra kérte meg a postákkal együttműködő szervezeteket, hogy tartózkodjanak „a választópolgárok szabad joggyakorlásának befolyásolásától.”
A szélsőbalos Thürmer–Szanyi-összefogást, Gattyán György és Gődény György pártja esetében is volt összefüggés a kormánypárti aláírásokkal – hol ugyanazok az elhunyt emberek írtak alá, hol ugyanaz az ember gyűjtötte a szignókat.
A kormányfő szerint a NATO egy védelmi szövetség, amelynek nem dolga területén kívüli akciókba bonyolódni.
A fideszes politikus szerint a parlamenti képviselők és Orbán Viktor is egyetért azzal, hogy akkor lesz vége a háborúnak, ha Ukrajna visszanyeri szuverenitását.
Uniós pénzek jogosulatlan megszerzésével gyanúsítják a milliárdos exkormányfőt.
Orbán Viktor személyiségét, viselkedésének gyökereit, az őt befolyásoló legjelentősebb hatásokat és fordulópontokat kutatja és rendszerezi új filmsorozatunk. A negyedik rész a legnagyobb átalakulás időszaka, amelyben a 2002-ben választást veszítő Orbán Viktor minden bevetve felépíti saját szobrának talapzatát, és ha csak nyolc év alatt is, de végül ő maga mászik fel oda.
Nem jogerősen elveszítette a Márki-Zay Péter által indított sajtópereket a közmédia és a 888.hu, mivel azt állították, hogy az ellenzéki miniszterelnök-jelölt „leépítené” vidéken az egészségügyi ellátórendszert, pedig éppen ennek ellenkezőjéről beszélt. Volt olyan portál, amelyik a pert sem várta meg, előre helyreigazított.
A HVG címlapjain évek óta visszatérő téma Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin partnersége, együttműködése, szövetsége, barátsága (mindenki úgy nevezi, ahogy akarja, de alighanem mindegyik benne van). Most összegyűjtöttük ezeket, önöket pedig arra kérjük, szavazzanak: melyik sikerült a legjobban.
Az e heti EU-csúcstalálkozó előtt a parlamenti pártok frakcióvezetőivel konzultált Orbán Viktor kormányfő, ám a zárt ülésen elhangzottakról az azon részt vevő ellenzéki politikusok nem beszélhettek, és egyelőre Orbán sajtófőnökét is hiába kérdeztük a részletekről. Az ellenzékiek sok mindenről kérdezték a találkozón a miniszterelnököt: háborúról, inflációról, Paks II.-ről, EU-s pénzekről.