Minden eddiginél több külföldi dolgozik Magyarországon
Egyre több a kazah, kirgiz és fehérorosz dolgozó Magyarországon.
Egyre több a kazah, kirgiz és fehérorosz dolgozó Magyarországon.
Karácsony előtt egy héttel vezette be a korlátozást az áruházlánc.
Az eredmény a tavalyi hasonló időszak 8,8 milliárdos profitjához mérve jelentős romlás.
A Burgonyaszövetség egyáltalán nem optimista.
A tavalyihoz képest 19-38 százalékponttal emelkedtek az árak az idei első félévben.
Az "extraprofitadókról" szóló kormányrendelet értelmében a Revolut, és számos másik külföldi pénzügyi szolgáltató legkorábban 2022 július 1-jétől a tranzakciós illetékfizetési kötelezettség alanyává válik.
Közel egy évtizedes megállapodás ér ezzel véget.
Átlag felett emelkedtek az árak cukrászdákban, vendéglőkben és a boltokban is.
A Portfolio úgy tudja, a felcsúti polgármester érdekeltségébe tartozó Konzum csoport is vételi ajánlatot tett a Telenor magyarországi érdekeltségére.
Spéder Zoltán után újabb tulajdonos vonult ki a Portfolio.hu-t is működtető cégből.
Magyarországon alacsony az egy főre jutó lakásterület nagysága, és a meglévő lakásállomány állapota, zsúfoltsági rátája is rossz európai összehasonlításban. A magyar lakosság több mint 40 százaléka nem megfelelő méretű lakásban élt tavaly, míg az uniós átlag nem éri el a 17 százalékot - olvasható a portfolio.hu portálon.
Önálló cégként folytatja a Net Média Zrt., kivásárolták a CEMP-ből.
Kiderült, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) már május eleje óta minden adónemet vizsgáló, kiterjedt eljárást folytat a Spéder Zoltán birtokolta Central European Media & Publishing (CEMP) Zrt.-nél, amely többek között az Index.hu, a portfolio.hu és a napi.hu, továbbá az InfoRádió kiadója.
Kedvező elemzői vélemény érkezett ma reggel a Magyar Telekomra, az HSBC ugyanis a korábbi tartásról vételre javította a papírokra vonatkozó ajánlását – írja a Portfolio.
A finomított olajtermékek ára követte a nyersolaj áremelkedését, így a Mol hétfőn a benzin és a dízel árának emeléséről dönthet.
Vörös Zászlók (Red Flags) jelzik a gyanús magyar közbeszerzések "útját": az új webes adatbázisban – az elmúlt két év mintegy 15 ezer projektjéről kiderült, hogy minden tízből hat valamilyen szempontból gyanús – írja a Portfólió.
Ha a világ legnagyobb autógyártója komoly gyártási problémába kerül a dízelbotrány miatt, akkor azt nem csak Wolfsburgban – illetve az Audi-, a Skoda-, a Seat-, a Porsche- és a VW-gyárakban, de azok beszállítóinál is – megérzik majd. Íme a top 10, akiknek ez a legjobban fájhat.
Mi a közös az SAP, a Michelin, a Daimler, a Deutsche Post, a Google, a Magyar Telekom és közel egy tucat globális multicég esetében, ha a menekültekről van szó?
Több mint félbillió forint uniós támogatás vár még kifizetésre. Ebben az összegben benne vannak a felfüggesztett támogatások is.
Bár tartósan 60 dollár alatt maradt – és maradhat – az olaj ára, a Mol erősen kezdte az idei évet.