Jakab Péter kilép a Jobbikból, de mandátumát nem adja vissza
A Jobbik volt elnök-frakcióvezetője válaszolt a pártelnök nyílt levelére, amelyben Gyöngyösi Márton sürgette, hogy döntse el, marad-e vagy sem a pártban.
A Jobbik volt elnök-frakcióvezetője válaszolt a pártelnök nyílt levelére, amelyben Gyöngyösi Márton sürgette, hogy döntse el, marad-e vagy sem a pártban.
Megelégelte a Jobbik elnöke a párton belüli csatározást, és nyílt levélben szólította fel elődjét, Jakab Pétert, hogy döntse el, mit akar. Azt írta, „ha menni akarsz, add vissza a mandátumodat, lépj ki a pártból, aztán te balra, mi jobbra”. Ez is jele a közelgő szakításnak, Jakab hamarosan bejelentheti, hogy új pártot alapít.
Jakab Péter, a Jobbik egykori elnöke akár már augusztus 20-án bejelentheti új pártját – értesült a hvg.hu. Jakab annyit mondott, hogy ő “a Nép Pártján áll” és “a megfelelő időben” tesz bejelentést. Viszonya végleg megromlott pártjával, ahol Gyöngyösi Márton próbál úrrá lenni a helyzeten, anélkül, hogy közben Jakabból mártírt csinálnának.
Bő öt héttel a Brexit időpontja előtt áll a bál a londoni parlamentben.
Minderről a Magyar Időknek vallott, amit az MTI nem mulasztott el szemlézni.
Azoktól a pártból kilépettektől is ezt várja a párt vezetése, akik 2014-ben szereztek mandátumot. Azért, hogy hűek maradjanak a Szent Koronára tett esküjükhöz.
A párt szóvivője szerint egyelőre senki nem tudja betölteni a Vona távozása utáni űrt.
A jövő héten ülnek le tárgyalni Bajnai Gordon mozgalmával, ahol nagy vitákra számít, mert az LMP-ből kiszakadt szervezet sok mindenben nem ért egyet az Együtt 2014 programjával. Állítja, Schiffer Andrással továbbra is jó a viszonya, ám kénytelenek voltak kilépni, mert az LMP-sek többsége nem akarta megérteni, hogy a választási matematika egzakt tudomány, és a rendszer együttműködésre kényszeríti az ellenzéki pártokat. Interjú Karácsony Gergellyel, az LMP volt kampányfőnökével, a Párbeszéd Magyarországért (PM) elnökségi tagjával.
Kaltenbach Jenő, a kisebbségi jogok egykori országgyűlési biztosa, az LMP fővárosi képviselője válaszol szerzőnknek. A mandátumot márpedig nem kell visszaadni.
Bármikor, öt perc alatt fel tudtam húzni magam az LMP-n; kezdve a zöldkommunista alapvetésektől az olyan konkrét ökoszociális kártételeken, mint a plázastop felvetése. De halottról jót vagy semmit. A haszna éppen a halálában van, a bukás tanulságában.
Régóta beteg volt már ez a párt, indokolt volt a műtét. Az majd a lábadozás után derül ki, sikerült-e a beavatkozás.
Ha nem sikerül megállapodnia az LMP-ben maradt parlamenti képviselőknek és a párttal szakító platformistáknak, akkor megszűnhet a Lehet Más a Politika országgyűlési frakciója. A parlament működésének legfőbb szabályait tartalmazó házszabály ugyanis szigorú limitet határoz meg erre az esetre.
Az LMP pénteki frakcióvezető-választására várnak az Együtt 2014 mozgalomban, ugyanis szerintük ott dől el a parlamenti párt sorsa: marad-e Jávor Benedek és Karácsony Gergely külön utas platformja, vagy kilép és viszi az "LMP-márka" egy részét Bajnaiékhoz. A platform egy tagja azonban kikérte magának a feltételezést is, hogy pénteken távoznának.
Amit eddig nem tudtunk, hogy minden ökoszociban ott rejtőzik egy Szabolcska Mihály.
A szocialisták távolságtartóan, de az ellenségesség látszatát is elkerülve szemlélik Bajnai Gordon és a Milla násztáncát – az LMP ugyanakkor rá is mehet a Bajnai-ügyre; a zöld pártban minden jel szerint elkezdődött a végső leszámolás.
Novák Előd, a Jobbik alelnöke visszautasítja a feltételezést, hogy pártját szakadás fenyegetné, ugyanakkor a Népszabadság információi szerint több megyében szervezkednek a pártot elhagyó, csalódott jobbikosok, akik várhatóan néhány hét múlva bontanak zászlót.
Megszavazta a japán parlament alsóháza a Noda Josihiko miniszterelnök legfontosabb politikai céljának tartott forgalmiadó-emelést, de az ország költségvetési egyensúlyát helyreállítani hivatott törvény a kormánypárt szakadásához vezethet, mert annak több képviselője a javaslat ellen szavazott.
Kettészakadt a cseh kormánykoalíció legkisebb pártja, a Közügyek, miután Karolina Peake a párt első alelnöke kedden bejelentette: kilép a Közügyekből és új politikai csoportosulást hoz létre.
Hetek óta azon megy a vita az MSZP-ben, hogy Gyurcsány Ferencet és híveit a frakcióalakításuk megakadályozásával „szorítsák ki” vagy a konfliktusok békés lezárásával tegyék lehetővé a „kiválást”. Ezeken a kifejezéseken múlik ugyanis, hogy a Demokratikus Koalíció Pártjának lesz-e önálló képviselőcsoportja a parlamentben, ami nélkül a volt miniszterelnök támogatói több tízmilliós támogatástól, bizottsági helyektől és posztoktól eshetnek el. Az MSZP szakadásának története.
Jelentős hatalmi átrendeződés indult el a nyáron az MSZP-ben, amely Mesterházy Attila, a pártelnök pozícióit is gyengítette. Az idősebb szocialista politikusok elégedetlenek a vezetés teljesítményével, és a párt sorainak rendezése érdekében tárgyalásokat kezdtek a Gyurcsány-vonallal a békés elválásról – tudta meg a hvg.hu. A szerdán kirobbant vita viszont átírta a forgatókönyveket.