Új repülő pteroszauruszfajt fedeztek fel Ausztráliában
Mintegy százmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen pteroszauruszfaj maradványait fedezték fel Ausztrália északkeleti részén.
Mintegy százmillió évvel ezelőtt élt, eddig ismeretlen pteroszauruszfaj maradványait fedezték fel Ausztrália északkeleti részén.
A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont (ATK) Növényvédelmi Intézete és a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) kutatói először azonosítottak két szárazföldi laposféreg- (planária-) fajt Magyarországon.
Az állatot délután egy bozótosban látták, de nem tudták rögtön befogni.
A vadászok nyúlsírósíppal csalogatták elő a ragadozót. Az elszaporodott aranysakálok jelentős problémákat okoznak a gazdáknak.
A megalodon fogainak geokémiai vizsgálata világított rá arra, hogy szemben sok cápával, az őscápa valójában melegvérű lehetett.
Az állatkert dolgozói azután hívták a rendőrséget, hogy a férfi hosszú ideje nem jött ki az oroszlánfuttatóból.
Tekintélyt parancsoló, késő-pleisztocén korszakban élő sas maradványaira bukkantak kutatók, jó eséllyel ez a valaha élt legnagyobb sas a Földön.
Egy amerikai kislány olyan őskövületet talált, amihez a szakértő szerint egyszer van egy életben szerencséje az embernek: egy, már kihalt cápafaj, az Otodus megalodon egyik foga.
Hatalmas tengeri ragadozó lehetett az ichtioszaurusz, mely akár 35 méteresre is megnőhetett – derült ki nemrég felfedezett csontokból.
Egy egérméretű emlősállat lába lehetett egy microraptor talán utolsó vacsorája. Ez a felfedezés kiszélesítheti az ismereteinket arról, amit eddig a dinoszauruszok táplálkozásáról gondoltunk.
A kutatók szerint a Whatcheeria nevű ragadozónak lassan, egyenletes ütemben kellett volna fejlődnie, ehelyett viszont azt találták, hogy rövid idő alatt komoly növekedést produkált.
A hatalmas szemű és fehér szájú, illetve fogú cápa már nem élt, amikor kihúzták a vízből.
Elpusztult 44 barna réti héja, két egerészölyv, két erdei pityer és két róka is.
A jaguárok már hetven éve kihaltak Argentínának ezen a részén, pedig az ökoszisztémának szüksége lenne a ragadozókra.
A Börzsönyi Természetvédők osztottak meg egy jó minőségű fotót a fényképezőgéppel szemező állatról.
A bogarak 93 százaléka kijutott az őt lenyelő béka emésztőrendszeréből 4 órán belül.
Ez hasznos módszer a kicsinyek védelmezésére.
A ragadozóra egy luxusautóban bukkantak rá, házi kedvencként tarthatták.