Három és félszer annyit fizetnek az áramért a cégek, mint egy évvel ezelőtt
Ennek ellenére nem csökkent a vásárolt energia mennyisége.
Ennek ellenére nem csökkent a vásárolt energia mennyisége.
A francia lap munkatársa, Jean-Baptiste Chastand a Nyírség fővárosában próbált tájékozódni, és szemügyre vett mindent az energiahelyzettől a boltok kínálatán át a bezárt kulturális intézményekig.
Az Országgyűlés Hivatala szerint már szeptemberben is kevesebbet fogyasztottak gázból, mint egy évvel korábban, de az, hogy a megemelkedett energiaárak mellett mindez mennyibe került, nem derült ki.
Háziorvosok és fogorvosok közölték, hogy nem tudják már kigazdálkodni a sokszorosára növekedett rezsiköltségeket, bérük terhére pedig nem vállalják azok kifizetését.
Azt is elmagyarázzák, mit jelent a súlyozási kulcs vagy a fogyasztási jelleggörbe.
Az orvosi rendelők kapnak rezsitámogatást, de abból kénytelenek finanszírozni a béreket és az eszközeiket is.
Az árkorrigáló csomag a villamos energiára vonatkozik majd. Az intézkedései között az egyik oldalról lesz áramköltség-támogatás a bajba jutott cégeknek, a másik oldalról meg extraprofit-adóztatás az energiaárakon remekül kereső nagyvállalatoknak.
A Szimbiózis Alapítvány legnagyobb telephelyén több üzemet bezártak és számos ingóságuktól megváltak, hogy fennmaradhassanak. Az elnök szerint gyakorlatilag a jövőjüket adták el.
A kereslet visszaesett, így, aki ingatlant adna el, annak már a fenntartás költségeit is vonzóvá kell tennie – ha nem is sokmilliós beruházással, legalább a hatékonyság felturbózásával.
Ennek a karácsonyi "finomságnak" aligha örültek a Pizza Manufaktúrában.
A miniszterelnök adventi koszorút ment vásárolni.
Nagyot futott az interneten a grafikon, mennyire durván drágul a kenyér nálunk, és valóban sokkoló azzal szembesülni, hogy amíg nálunk 82,8 százalékos a kenyér egy éves áremelkedése, addig az EU második legnagyobb kenyérinflációja, a lett is csak 36,6 százalékos. Pedig a kenyér csak egy tétel a sok közül, amire rengeteg pénzt elkölthet egy átlagos magyar család – megnéztük néhány más példán is, hogy áll a mi inflációnk más európai országokéhoz képest.
Az intézmény három klinikai tömbjét érintik az energia drágulása miatti változások.
Kész csoda, hogy kedden az Európai Bizottság végül is beterjesztette a régóta esedékes, uniós gázársapka-javaslatát. Kevésbé lenyűgöző a fejlemény, ha megnézzük, mi is van a tervben, és megpróbáljuk kikövetkeztetni, hogy az milyen hatással lehet az életünkre. A gázpiacon pedig a szakági félelmek szerint ráadásul még nagy felfordulást is okozhat az árplafon – de egy haszna mégis lehet.
Vajon mennyire azon múlik a támogatások odaítélése, hogy az adott üzemeltető mennyire fekszik jól a kormánynál?