szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az intézmény három klinikai tömbjét érintik az energia drágulása miatti változások.

December elsejétől a jövő év márciusának végéig új helyszínen működik majd a Semmelweis Egyetem (SE) klinikáinak néhány részlege. A költözést – amit egyes épületek energiahatékonysági célú felújítása, illetve a megnövekedett üzemeltetési költség tett szükségessé – több hónapos előkészítő munka előzte meg az intézmény közleménye szerint.

Az „optimalizáló intézkedések” azért váltak szükségessé, mert az SE az ország egyik legnagyobb egészségügyi intézménye, amely több klinikai tömbben és közel 40 különálló egységében havonta nagyjából 200 ezer járó-, és csaknem 12 ezer fekvőbeteg esetet lát el, jelentős mennyiségű energiát használ fel. Bizonyos klinikák és járóbeteg-ellátások átcsoportosításával azonban várhatóan nagy mértékben csökkenthető a földgáz-, és szinten tartható a távhő-, illetve villamosenergia-felhasználás.

Az intézmény közleménye szerint a mostani átalakítás a betegellátás folyamatosságát nem befolyásolja, az ambuláns és fekvőbeteg-ellátás változatlan kapacitással működik majd.

A változások

  • a Szent Rókus Klinikai Tömböt,
  • a Belső Klinikai Tömböt (Üllői út–Szentkirályi utca–Baross utca–Mária utca által határolt terület) és
  • a Külső Klinikai Tömböt (az Üllői út–Bókay utca–Szigony utca–Tömő utca–Korányi utca által határolt terület)

érintik.

Hogy mely ellátások hová kerülnek, arról ezen a linken lehet részletesen tájékozódni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Csatári Flóra Dóra Itthon

Interaktív térképre tették a magyar nyomortelepek egészségügyi helyzetét

A romák egészségügyi ellátásának javítását tekintve hazánk még semmit nem tudott átültetni a gyakorlatba az EU-s ajánlásokból – ez derül ki az MTA csütörtöki konferenciáján elmondott adatokból, miközben a Társadalmi Felzárkózásért Felelős Helyettes Államtitkárság főosztályvezetője ugyanott azt hangsúlyozta, hogy a magyarországi szegénység helyzete az átfogó mutatók tekintetében 2013 óta folyamatosan javul.