Létrehozták a mesterséges intelligenciát, ami sokkal ügyesebbé teheti a robotokat
A Massachusettsi Műszaki Egyetem tudósainak algoritmusával majdnem olyan ügyes lehet a jövőben a robotok keze, mint az emberé.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem tudósainak algoritmusával majdnem olyan ügyes lehet a jövőben a robotok keze, mint az emberé.
A CaveX nevű robotot az Adelaide-i Egyetem hallgatói készítették, hogy 3D-szkenneléssel térképezze fel azok belsejét.
Tavaly is Ázsia volt az ipari robotok legnagyobb piaca a világon.
Az önműködő eszközöktől sokan ódzkodnak, de egy floridai étteremben valami mást tapasztaltak: több lett jatt, miután egy robot is pincérnek állt.
Az emberek társául tervezett Grace már most meg tud oldani néhány bonyolult feladatot, de idővel még okosabb lesz.
Az Ai-Da nevű robotot még 2019-ben építették az Egyesült Királyságban, hogy a mesterséges intelligencia segítségével új művészeti alkotásokat hozzanak létre.
Új szintre emelné a robotporszívók nyújtotta kényelmet és hatékonyságot a Dyson. A brit cég újdonságának még a lépcső sem okozna gondot.
Gondolná, hogy már intézheti úgy Budapesten is a vásárlást, hogy leolvas egy QR-kódot, besétál, szimplán a táskájába pakolja, ami kell, aztán távozik, a vásárlás pedig automatikusan megtörténik? Elég futurisztikusnak tűnhet első hallásra, pedig közel sincs szó vadonatúj technológiáról.
A Ghost Robotics az amerikai hadseregnek fejleszt robotokat, most egy jókora fegyvert is rögzítettek a hátára.
A Kaliforniai Technológiai Intézet mérnökei egy két lábon járó robotot és egy drónt kereszteztek, a végeredmény pedig egy igen jól egyensúlyozó szerkezet.
„Mindent megváltoztatunk az élelmiszer-termesztésben, anélkül hogy magát az élelmiszert megváltoztatnánk” – vallja egy Iron Ox nevű, már dollármilliókat érő mezőgazdasági startup.
A Caltech újdonsága gyakorlatilag minden terepen elboldogul, és pont ezért annyira rémisztő.
Az Amazon éveken át dolgozott a most bemutatott roboton, amelybe digitális személyi asszisztensét, Alexát is beépítették.
Megváltozik a viselkedésünk, ha valaki figyel bennünket, és ez akkor is így van, ha csak robotszemről van szó – állítják olasz kutatók.
Az Airlogix újdonságába persze nem kizárólag gépek csomagolhatók. A fejlesztő szerint a masina kivételesen nagy hatótávval rendelkezik.
A Boston Dynamics által fejlesztett négylábú a hívatlan vendégekről is képes fotót készíteni, majd továbbítani azt a hatóságoknak.
Rizsszemnyi robotot fejleszt az amerikai Bionaut startup, hogy az emberi testben tetszés szerinti helyre lehessen juttatni gyógyszereket. Hasonló terveken mások is dolgoznak, de a kaliforniai cégnek már bemutatható prototípusa is van.
A kínai Xpeng valószínűleg a Boston Dynamics robotkutyáját alapul véve építene egy különleges szerkezetet, ami többféle terepen is képes lenne közlekedni.
A szingapúri hatóság többet is tesztelni kezdett a Xavier nevű robotból, hogy megnézze, mennyire hatékonyan deríti fel a szabálysértőket.
Az ELU nevű robot a páradús levegőből nyeri ki a vizet, a folyamatban pedig a mesterséges intelligencia is besegít.