Emberszerű robotokon több cég is dolgozik, igaz, nem mindegyik azonos céllal. A munkát egy dolog azonban így is összeköti: a tervezők úgy vélik, ezek az eszközök idővel alkalmasak lesznek rá, hogy valódi társai legyenek egy embernek, adott esetben akár az életét is védelmezzék.
A Hanson Robotics eszköze erre ma még ugyan nem képes, de előnyeit így sem szabad lebecsülni: a Grace nevű robot ugyanis kifejezetten a szociális ellátórendszer, azon belül is az idősgondozás területén állhat munkába. A robotot ennek megfelelő képességekkel fogják felruházni, de néhány dologra már most is képes.
Ezek közé tartozik, hogy majdnem úgy artikulál, mint egy ember. A robot eközben a fejét és kezeit is mozgatja, habár ez ma még inkább kalimpálásnak tűnik – a természetes mozdulatok azért nem ilyenek.
A tervek szerint az újfajta robotot 2022-ben vagy 2023-ban fogják felfrissíteni a jelenleg is kialakítás alatt álló OpenCog Hyperon rendszerre. Ez egy mesterségesintelligencia-szoftver, ami a készítők szerint még emberibbé varázsolja majd munkájukat. (Ezt a platformot egyébként a Sophia is megkapja.)
Janet Adams, a SingularityNET robotikai tanácsadó cég vezetője az Expressnek azt mondta, arra vagyunk beprogramozva, hogy reagáljunk arra, ha egy másik emberrel ugyanazon dolgokról beszélünk. „Grace-t is úgy tervezték, hogy kiváltsa ezeket a reakciókat” – fűzte hozzá a szakember, aki szerint az új robottal akár olyan egyszerű témákról is lehet majd diskurálni, mint a nyaralás vagy a hobbink.
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.