Ez az a kínai robotpatkány, amely akár életet is menthet – videó
A Pekingi Technológiai Intézet különleges robotja, SQuRo a legszűkebb helyeken is ügyesen mászkál, ami katasztrófahelyzetekben is jól jöhet.
A Pekingi Technológiai Intézet különleges robotja, SQuRo a legszűkebb helyeken is ügyesen mászkál, ami katasztrófahelyzetekben is jól jöhet.
A robotok a kutatók szerint sokkal precízebben dolgoznak, mint a fejlett fogászati eszközök, így több kezelést is megúszhat a páciens.
Ezt állapította meg legalábbis egy érdekes új tanulmány. A gépi orvossal még a vérrög kialakulásának kockázata is csökken.
A hatalmas robotot a földről irányítja a kezelője egy VR-szemüveg és a kontrollerek segítségével.
A robot rakétaként lövi ki magát, még a riói Krisztus-szobornál is magasabbra.
Meglepően élethű az a robot, a Pedia_Roid, amit egy japán kislányról mintáztak készítői. Fogorvosok gyakorolnak rajta.
Pár hét leforgása alatt a cég második legfontosabb projektjévé lépett elő a Tesla Bot nevű robot. Okos, és nem is kicsit.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei megalkották a robotot, amivel távolról vezérelve is meg lehet műteni a stroke-os betegeket.
Adott egy gombóccá formázott tészta; alá kell nyúlni egy spatulával, majd a nyújtódeszkára helyezni, ahol egy sodrófával kerek pizzaalappá lapítható. Aki nem csinálta még, alapszinten az is boldogulna vele. Legalábbis ha ember, mert egy robot számára jelenleg igen nehezen megoldható a feladat.
A Tesla által tervezett Optimus nem csupán egy gyári munkára alkalmas robot lesz Elon Musk szerint.
Egy pandémia idején nagyon fontos betartani a higiénés szokásokat. A koronavírus miatt ismét zár alá került Sanghajban a legmodernebb módon emlékeztetik ezekre a lakosságot.
A bizarr külsejű nyálkát hongkongi kutatók alkották. Mágnessel irányítható.
Az Ai-Da nevű robot saját maga hozza meg azokat a döntéseket, amelyek egy festmény készítéséhez kellenek.
Az Aszimo legnagyobb eredménye persze nem ez, hanem az a több ezer előadás, amit ő tartott.
Sokat nyerhet az orvostudomány a Leedsi Egyetem fejlesztésével, mely egy parányi robot. A fejlesztés mintavételekhez készült.
A Massachusettsi Műszaki Egyetemen fejlesztett Mini Cheetah végsebessége korábban 9 km/h volt, most azonban jóval gyorsabban is képes mozogni.
Az automatizáció lehet az egyik megoldás a munkaerőhiányra a boltokban, ahol a vevőket a magas árak, a tulajdonosokat az ezek egyik okát jelentő magas bérek frusztrálják.
Egy korábbi, szintén távirányítású kísérlet kudarcot vallott, a minap azonban újabb robotot küldtek a fukusimai atomerőmű legjobban sérült reaktorához – immár sikerrel.
A robot száz napon át úszkált teljesen magától.
Van kész válaszunk arra, hogy mi tesz minket emberré? Közhelyek forognak a szánkban, ha megkapjuk ezt a nagy és súlyos kérdést, talán érezzük, sejtjük, mégis nehezen körvonalazzuk. Szerencsére időről időre veszi valaki a fáradságot, és igyekszik megfogalmazni helyettünk ő. Lássuk, mire ment Maria Schrader és az Én vagyok a te embered.