Egy aprócska csoda: saját súlyának 10x-esét bírja el ez a kis robot – videó
A Varsói Egyetem kutatói olyan robotot fejlesztettek, ami úgy közlekedik, mint egy hernyó, miközben saját súlyánál jóval nagyobb terhet is megmozgat.
A Varsói Egyetem kutatói olyan robotot fejlesztettek, ami úgy közlekedik, mint egy hernyó, miközben saját súlyánál jóval nagyobb terhet is megmozgat.
Ügyesen manőverezik a lakásban, és már alapdolgokat is meg tud csinálni. A Google egyre okosabb robotkutyájából lehet a jövő háztartási robotja.
Felére lassult az ipari robotok eladásának növekedési üteme 2015-ben, de annak, hogy ez alapvetően Kína megtorpanása miatt történt, van más aspektusa is.
A mesterséges intelligencia és a robotok alkalmazása 5,1 millió munkahelyet szüntet meg a következő öt évben 2020-ig, a munkaerő kétharmada a hivatalokban és az adminisztratív területen válik feleslegessé. Nézze meg, az ön munkája mennyire van veszélyben!
Cápaautó, Holdjáró, a Star Warsból ismerős BB-8, füstölgő Lada – néhány konstrukció, ami a hétvégén a Műegyetemen hetedik alkalommal megrendezett RobonAUT versenyen mérkőzött meg egymással. Az ifjú mérnökök önjáró robotautóinak felvonulása a fővédnök szerint a mérnöki pályát is népszerűsítette.
A sci-fi egyre gyorsabban válik valósággá, az emberiség többet fog változni a következő húsz évben, mint az elmúlt háromszázban – ilyen kijelentéseket tett a Magyar Tudományos Akadémián tartott előadásában Gerd Leonhard világhírű jövőkutató, aki szerint a világ legnagyobb problémája, hogy a Facebook és a Google azt csinál az adatainkkal, amit csak akar. De azt is elmagyarázta, milyen munkákkal lehet túlélni a robotok miatti leépítéseket. Ja, és szerinte Stephen Hawkingnak sem kell hinni, amikor világvége-jóslatokat tesz.
Lassacskán fellélegezhetnek a koncertszervezők, a hoteltulajdonosok és a rendőrök, aggódhatnak viszont a klasszikus, humanoid rockzenészek: támadnak a zenélő robotok. Mutatunk is kilenc példát a kettes számrendszer alapú rock'n'rollra.
Az orvosi robotika fejlődése érdekében közös projektbe kezdett a Google és az egészségügyi termékek gyártásával foglalkozó Johnson & Johnson. A megállapodás pénzügyi háttere egyelőre nem ismert, a szereposztás viszont már igen.
Noha egyelőre csak egy reklámfilmben történik meg mindez, a robotika pontosságban és tempóban lassan művészi szintre ér. Nem hiszi? Akkor nézze meg ezt a videót!
Don Rükverc mellett a DisznóBOT és a ZserNYÁK névre hallgató robotautó is felbukkant szombaton a BME RobonAUT versenyén. Valamelyik jármű tényleg csak bukkant, mintsem biztosan haladt előre, de a hangulat minden csapatnál remek volt.
A humanoid megjelenésű szórakoztató robotoktól a tisztítórobotokig több újdonság bemutatása is várható a jövő január 6-án startoló Las Vegas-i CES elektronikai kiállításon.
A jövő gyárában a robot közvetlenül a humán munkatársaktól tanulhat - bármilyen hagyományos programozás nélkül.
A világ legnagyobb robotgyűléseként is emlegethetjük a Harvard Egyetemen összeálló csapat eseményét. Most látványos, később pedig hasznos is lehet.
Kis túlzással egy darab műanyagból hajtogatja robottá magát az a szerkezet, amit a Harvard Egyetem két mérnöke épített.
Hivatalos nevén iStruct Demonstrator, de Charlie-ként is emlegetik megalkotói a német robotmajmot, ami a Hannoverben zajló CeBIT-en is bemutatkozott.
A világ legjobbjai közé kerülve ifjúsági szekcióban negyedik helyen végzett a nyírbogdányi Kazinczy Ferenc Általános Iskola csapata a hétvégén Eindhovenben megrendezett Robocup 2013 robotikai világbajnokságon.
A Finext Startup és a Day One Capital közös megállapodást írt alá a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Karának laboratóriumából kikerült háromdimenziós erőmérő szenzort kifejlesztő OptoForce Kft.-be történő befektetésről. Az OptoForce 2012 folyamán a Kibertér Konferencia innovációs versenyét és a Mobilitás és Multimédia Klaszter által szervezett Techshow zsűrijének díját is meg- illetve elnyerte.
Első helyezést értek el a Google Lunar X-Prize LEGO Mindstorms Challenge, azaz Moonbots 2012 világversenyen a soproni Széchenyi István Gimnázium 16-17 éves leendő mérnökei és programozói 2012. decemberében - közölte az MTI.
A Startup Underground (SUU12) konferencián a Pázmány Péter Egyetemen kifejlesztett, a robotikát megújító, speciális nyomásérzékelő mellett a Karma Platform és a Smart Socket alkotóit díjazta a zsűri. A közönség díjat a magyar czider megálmodói szerezték meg.
A sör kivétele a hűtőből vagy a bevásárolt áruk átrakása nem gond egy erre tervezett robotnak, de jelenleg nem létezik olyan gép, amelyik képes lenne felismerni legalább száz árucikk 80 százalékát egy szupermarketben. Noha a robotok komoly sikereket érnek el az iparban, ahol a feladatok ismétlődnek, még nem tudják felvenni a versenyt az emberekkel, akik képesek megfogni a tárgyakat, és minden erőfeszítés nélkül mozogni a tárgyi világban.