Parancsra sétált a robotkutya, csakhogy ez a parancs az űrből érkezett
A jövőben az űrből irányíthatják majd azokat a robotokat, amelyek a Marson vagy a Holdon dolgoznak. Ezt alapozza meg egy nemrég elvégzett teszt.
A jövőben az űrből irányíthatják majd azokat a robotokat, amelyek a Marson vagy a Holdon dolgoznak. Ezt alapozza meg egy nemrég elvégzett teszt.
Az amerikai festőművész, Agnieszka Pilat szeretné megmutatni, hogy a robotkutyáknak van egy kreatív, művészi oldala is, és nem kell tőlük félni.
Több mint 60 évvel a szovjet Lajka kutya űrutazása után egy olyan roboteben dolgoznak, amely mentális segítőtárs lehet az űrhajósok számára.
Humoros videóban mutatta be a Spot nevű robotkutya igen komoly új képességét a Boston Dynamics: az eszköz a mesterséges intelligencia segítségével már kommunikálni is tud, így teljes értékű idegenvezető is válhat belőle.
Az amerikai hadsereg szerint a Vision 60 nevű robotkutya olyan terepen is tud közlekedni, ahol más katonai jármű nem, így érdemes lenne fegyvert is tenni a hátára, hogy be tudja cserkészni a célpontot.
A lángszórók fejlesztésével foglalkozó amerikai cég, a Throwflame ezúttal egy robotkutyával keresztezett lángszóróval állt elő. Ez lett a Thermonator.
Megannyi érdekes és hasznos új tulajdonsággal és funkciókkal ruházták fel a Boston Dynamics négylábú robotkutyáját, ami ezentúl még többre képes, miközben a használata is biztonságosabbá válik.
Mintegy 258 millió forintba került az a két robotkutya, amit a New York-i rendőrségnek vett meg a város vezetése. Ezenkívül beruháztak kilőhető matrica-jeladóra és egy önjáró robotra is.
A Boston Dynamics robotkutyája, Spot már a párizsi metróalagút biztonságát is ellenőrzi. A szakemberek egy 360 fokban látó infravörös kamera segítségével figyelik, minden rendben van-e.
Nem éppen olcsó mulatság az embert követni is képes, egyebek mellett kutatási és oktatási célokra egyaránt alkalmas, Unitree Robotics által fejlesztett robotkutya.
A Koreai Tudományos és Technológiai Intézet mérnökei egy olyan robotkutyát készítettek, ami képes menet közben döntést hozni arról, hogyan kell közlekednie.
A PetBot Loona nevű robot 700 érzelmi reakcióra képes, ha pedig a tulajdonosa nincs odahaza, rajta keresztül lehet ellenőrizni, hogy minden rendben van-e a házban.
A koreai mérnökök egy olyan robotkutyát építettek, ami a lábaiban lévő mágnes segítségével képes felmászni a falakon.
A Max Planck Intézet kutatói kíváncsiak voltak, hogyan tanulnak meg botladozni, majd pedig járni az állatok, amibe egy különleges robot adott betekintést.
Az éves orosz fegyverexpó, az „Armija” idei felhozatalának rövid életű sztárja volt a gránátvetővel felszerelt nindzsa-robotkutya.
Az amerikai űrhaderő még július végén tesztelte azt a két robotkutyát, amik önjáró módon és emberi irányítással is működhetnek.