Itt az ideje fegyvert szerelni a robotkutyákra, mondja az USA, és bele is vág
Az amerikai hadsereg szerint a Vision 60 nevű robotkutya olyan terepen is tud közlekedni, ahol más katonai jármű nem, így érdemes lenne fegyvert is tenni a hátára, hogy be tudja cserkészni a célpontot.
Előbbi ötletért a közvélemény finoman szólva sem kezdett el ujjongani, ám a jelek szerint ez sem a céget, sem pedig az amerikai hadsereget nem hatotta meg: a vállalat javában készül rá, hogy a Vision 60 nevű robotkutyájára felszereli a hadsereg Sig Sauer XM7 típusú fegyverét.
Bhavanjot Singh, az amerikai hadsereg vezető tudományos műszaki vezetője szerint a robotkutya komoly előnye, hogy olyan terepen is el tud menni, ahol más katonai jármű már nem. Emiatt hatékony fegyver lehet belőle, amivel a kezelője könnyebben be tudja cserkészni a célpontot. Fontos ugyanis, hogy
a gép nem fog önmagától lőni, a ravaszt a robot kezelője húzza majd meg.
A terveket a törvényhozás előtt még nyár végén prezentálták.
Az amerikai hadsereg már eddig is használt robotkutyákat – igaz, fegyvertelenül. Ilyen például az amerikai űrhaderő bázisa, ahol járőrözési feladatokat lát el a szerkezet, könnyítve ezzel a biztonsági személyzet terhein. Az amerikai légierő olyan helyezeteken vetné be, mint a vegyi, biológiai vagy nukleáris katasztrófa/támadás történik.
A lángszórók fejlesztésével foglalkozó amerikai cég, a Throwflame ezúttal egy robotkutyával keresztezett lángszóróval állt elő. Ez lett a Thermonator.
Az Agility Robotics, a svájci ANYbotics, a kanadai Clearpath Robotics, a kínai Unitree Robotics és az Open Robotics mellett a Boston Dynamics tavaly közösen írt egy nyílt levelet, amiben kijelentették a vállalatok, hogy sem a robotjaikra nem szerelnek fegyvert, sem azok szoftverét nem alakítják át úgy, hogy lövöldözni lehessen velük.
Harmadik birodalmi mintára, de nem német minőségben készült el 50 éve a Balatonig vezető autópálya első fontosabb szakasza. Az állampártnak elég volt, hogy csak Kádár János balatonaligai nyaralójáig ért a sztráda.