150 milliárd dollárra perelik a Facebookot a rohingyák az ellenük ott terjesztett gyűlöletbeszéd miatt
Szerintük a Facebook nem tett eleget azért, hogy megakadályozza a róluk terjedő álhírek szétfutását a saját rendszerein belül.
Szerintük a Facebook nem tett eleget azért, hogy megakadályozza a róluk terjedő álhírek szétfutását a saját rendszerein belül.
740 ezer menekült él Mianmar és Banglades határán két éve, a népirtásnak is minősíthető mianmari katonai büntetőakciónak 10 ezer áldozata volt. A felelős katonai vezetőket senki nem vonta felelősségre, a rohingya kisebbség nem térhet vissza az apartheid rezsimbe.
Három nap alatt félméternyi eső esett Bangladesben, a nagyon rossz körülmények között élő rohingya menekültek gondjait még jobban szaporítva.
A mianmari vezérkari főnök a rohingya kisebbség elleni katonai atrocitások ügyében megfogalmazott ENSZ-vádakat illette hasonló reakcióval, mint az ENSZ-féle migrációs tárgyalásokat a magyar kormány.
Egy bangladesi menekülttábor lakóival találkozott a pápa.
Egy helyszínen dolgozó magyar ENSZ-tisztségviselő beszélt a hvg.hu-nak a Bangladesbe menekült rohingyák táborában uralkodó állapotokról.
A követelés a mianmari kormánytól érkezett, az ENSZ élelmezésügyi szervezete pedig eleget tett ennek. Azonban még mindig végeláthatatlan sorokban menekülnek a mianmari rohingyák az országból.
Továbbra is érkezik az utánpótlás a bangladesi határvidékre, ahol a sárba, földbe roskadva, kisemmizve érkeznek a mianmari kisebbség elüldözött tagjai.
Mit csinál egy Nobel-békedíjas népirtás idején? Az emberi jogok és a demokrácia harcosaként ismertté vált Aun Szan Szú Kji például azt választotta, hogy félrenéz. A liberális világ poszterlánya azonnal céltáblává vált, de ez egyelőre nem sokat segít a halálba üldözött rohingyákon.
A bangladesi határvidékre szoruló, etnikai tisztogatás áldozatává váló rohingyák sorsán amerikai dollármilliók enyhíthetnek.
Úgy fest, a mianmari hadsereg végső megoldást akar a rohingyák problémájára. A muszlim kisebbség az ország lakóinak négy százalékát teszi ki, az általa lakott régió régóta vallási torzsalkodások helyszíne. De a militáns buddhizmus 2010-es színrelépésével és viharos terjedésével eldurvulni látszódnak a dolgok – az országépítő ideológia százezreket sújt.
Több, mint 2600 házat égettek porig a múlt héten Mianmar rohingyák lakta északnyugati vidékén - közölte a kormány. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) pedig bejelentette, hogy mintegy 58 600 rohingya menekült el Mianmarból Banglades irányába.
A rohingya kisebbséghez tartozó szemtanúk szerint mianmari katonák "csecsemőket, gyerekeket, nőket és időseket mészároltak le, tüzet nyitottak a menekülőkre, falvakat égettek le, tömegével tartóztatták le a kisebbség tagjait és erőszakolták meg a nőket, illetve szándékosan megsemmisítették az élelmiszerforrásokat".