Nincs 1 milliméter – azonosították az orvosok a világ legkisebb bőrrákját
A Oregon Egészségügyi és Tudományos Egyetem szakemberei azonosították a világ legkisebb bőrrákját, ami szerencsére nem is tudott szétterjedni a páciens testében.
A Oregon Egészségügyi és Tudományos Egyetem szakemberei azonosították a világ legkisebb bőrrákját, ami szerencsére nem is tudott szétterjedni a páciens testében.
A 32 éves brit zenész egy róla szóló dokumentumfilmben mesélt arról, hogyan dolgozták fel közösen a tavaly februári eseményeket.
Azoknál, akik sok partnerrel folytattak orális szexet életük során, jelentősen megnőhet a HPV által kiváltott szájgaratrák kialakulásának kockázata.
Az amerikai Johns Hopkins Egyetem kutatói kevert eljárásban gyógyították ki az egereket a giloblastomából: nemcsak megműtötték az agydaganatukat, de egy speciális gélt is fecskendeztek beléjük. Az eredmény több mint ígéretes.
A 45 éves, rákkal diagnosztizált férfi még Deadpool egyik kesztyűjét is megkaphatta.
Fontos felfedezést tettek a londoni Francis Crick Intézet szakemberei: az ősi vírusok maradványai, melyek évmilliókat töltöttek a DNS-ünkben elrejtőzve, segíthetnek leküzdeni a rákot – elképzelhető, hogy egyszer egy rák elleni vakcina fejlesztésében is szerepet játszhatnak.
A német Max Planck Társaság kutatói szerint már a patológusok munkájára sem lesz szükség a rákos szövetek vizsgálatánál, olyan hatékonyan működik az általuk kifejlesztett mesterséges intelligencia.
Az Egyesült Államok Környezetvédelmi Ügynöksége olyan szigorú korlátozást vezetne be, amivel a súlyos egészségügyi problémákat és halált okozó örök vegyi anyagok jelentős részét kiszűrné az ivóvízből.
Amerikai kutatók egy olyan miniatűr kapszulát készítettek, amivel közvetlenül a kialakult tumorhoz lehet juttatni a gyógyszert. A kísérletek azt mutatják, hogy a daganat zsugorodásnak indul.
Az amerikai Stanford Egyetem kutatói a bőrön is megtalálható baktérium, a Staphylococcus epidermidis genomját módosították, így nemcsak megtámadta a bőrrákot, de el is tüntette a tumort.
A University College London tudósai szerint a daganatos megbetegedések olyan mértékben képesek a változásra, és betegenként annyira eltérőek, hogy kár egy univerzális gyógymódra várni.
A koronavírus ellen kifejlesztett mRNS-vakcinák hihetetlen mértékben felgyorsították az eddig gyógyíthatatlan betegségek ellenszerének kutatását; a Moderna vezetője szerint akár öt éven belül vakcina készülhet rák ellen is.
Biztonságosabb és kevesebb mellékhatással járó gyógyszerek kifejlesztését tűzték ki célul a Texasi Egyetem kutatói, akik az aszpirin működését vizsgálták – a megállapításaik pedig jelentősek lehetnek akár a rák kezelésében is.
Az amerikai Cornell Egyetem kutatói szerint a rákos sejteket egy olyan réteg veszi körül, ami elrejti őket az immunsejtek elől. Most kiderült, minél vékonyabb ez a réteg, annál hatékonyabban pusztíthatók el ezek a sejtek.
Norvég kutatók 18 évnyi munkájának eredménye az ATX-101 névre keresztelt kísérleti gyógyszer. A készítményt már embereken is kipróbálták, volt, akinek az állapota 2 éven át stabil maradt tőle.
Korai stádiumban fedezték fel nála a megbetegedést néhány hónapja.
A daganatos betegségek jóval nagyobb arányban fordulnak elő az amerikai hadsereg pilótái és a repülőgépeket kiszolgáló földi személyzet körében, mint az országos átlag - derül ki egy felmérésből.
Sam Neill, a Jurassic Park-filmek sztárja jelenleg nem beteg, ám orvosai szerint a limfómára kapott kemoterápiás kezelését élete végég meg kell kapnia.