Van a székletben egy baktérium, ami segíthet megmenteni a cukorbetegek lábát
Amerikai kutatók vizsgálata szerint az Alcaligenes faecalis nevű baktérium serkenti a sebek gyógyulását, így kifejezetten hasznos lehet a jelenlétük a sérült területen.
Amerikai kutatók vizsgálata szerint az Alcaligenes faecalis nevű baktérium serkenti a sebek gyógyulását, így kifejezetten hasznos lehet a jelenlétük a sérült területen.
Úgy tűnik, nem az ember az egyetlen főemlős, mely növények nedveivel igyekszik kezelni a sebeit – egy indonéziai orángután is megfigyelték most ezt.
A színészt szívritmuszavara miatt műtötték, azonban néhány nappal a beavatkozás után begyulladt a műtéti seb, majd be is lázasodott, így visszament a kórházba.
Az elektromos stimulációval lehet háromszor gyorsabban begyógyítani a sebeket, állapították meg svéd és német kutatók – ezzel a megközelítéssel egyszer sok beteg ember életét tehetik majd könnyebbé.
Bioszenzorokkal ellátott, vezeték nélkül működő okos sebtapaszt készítettek tudósok, hogy felgyorsítsák a lassú sebgyógyulást. Az eszköz elektromos stimulációt is tud alkalmazni, hogy a szövet gyorsabban forrjon össze.
Az amerikai Vanderbilt Egyetem kutatóinak leleménye a „sebhab”, melyet a minap mutattak be.
Varrás vagy ragasztás helyett forrasztást ajánlanak svájci kutatók a sebek gyógyítására.
A szájnyálkahártya gyors regenerálódási képességéből merítenének ötleteket – vagy akár konkrét sejteket is – a kutatók, azt remélve: ilyen úton gyorsítható a krónikus sebek és a műtéti hegek gyógyulása.
Új, hatékony sebragasztó eljárást fejlesztettek ki izraeli kutatók, akik ragasztópisztollyal zárták össze a súlyos nyílt vágásokat – számolt be róla az Izraeli Műszaki Egyetem.
A fájdalmas, nehezen kezelhető sérülések gyógyulását gyorsító kötszert fejlesztettek ki amerikai kutatók. A formálható hidrogél a szervezet saját gyógyító mechanizmusait használja ki, nem szükséges hozzá gyógyszeres hatóanyag.
A 14 éves, ágyban fekvő lány nem tudott védekezni. Apja feljelentést tett a lakás tulajdonosa és az önkormányzat ellen is.
Pontos adatok nincsenek erről, de sokakat, főleg nőket érinthet az úgynevezett önsebzés jelensége, amikor valamilyen traumát úgy dolgoznak fel az e viselkedéssel élők, hogy fájdalmat okoznak maguknak, megvagdossák magukat. Nagy Dénes Seb című dokumentumfilmjében három nő mesél arról, hogy miért is teszi mindezt. Az HBO Europe és a Campfilm koprodukciójaként készült film rendezőjével beszélgettünk.
A harctéren komoly gondokat okoz, hogy az egészségügyi ápolók, orvosok nem tudják időben elállítani a katonák súlyos vérzését. Sokszor akár 10 centi mélyen is gézt kell nyomni a sebre, és ha három perc után sem áll el a vérzés, akkor újra meg kell ismételni a műveletet, ami a sebesült katonának hatalmas fájdalommal jár. Egy amerikai startup most olyan megoldást fejlesztett ki, melynek segítségével 15 másodperc alatt elállítható a vérzés.
A triatlonos Kovács Zsófia a kerékpározás során hatalmasat esett az egyik kanyarban, ennek ellenére folytatta a versenyt, de már csak az utolsó bolyban, és végül 51. lett. Fotó.
Mintegy száz férfi nem gyógyuló sebeit kezelték féregterápiával vagy sebészi úton francia kutatók; egy hét elteltével az előbbieknél találtak kevesebb elhalt szövetet - számolt be róla a LiveScience című ismeretterjesztő portál.
Összesen hetven öltéssel varrták össze annak az amerikai férfinak a fejsebét, akit saját otthonában támadott meg egy medve Pennsylvania államban.
A töréseknél alkalmazott gipszeléshez hasonló eljárást javasolnak amerikai orvosok a bőrsérülések gyógyításánál is. Az új típusú kötés megelőzi, hogy a sérült bőrfelszín deformálódjon gyógyulása közben, ezáltal jelentősen csökkenti a hegesedés mértékét.
A Fraunhofer Kutatási Intézetben olyan ragtapaszt fejlesztettek ki, amely színt vált, ha a seb elfertőződött - olvasható a Mentők blogon.
Kutatásuk során arra figyelt fel a Northwestern University kutatócsoportja, hogy a pár nanométer átmérőjű gyémántok kifejezetten vonzzák az inzulin részecskéit. Az inzulin nemcsak gyorsítja a gyógyulási folyamatot, hanem sebek környékén el is válik a gyémántoktól.
Férgekből kinyert folyadékat tartalmazhatnak a jövő kötszerei és kenőcsei, írja a National Geographics. A cikk szerint több száz éve rájöttek már arra a szanitécek, hogy azok a sebek, amelyekbe férgek szabadulnak, gyorsabban gyógyulhatnak a steril sebesüléseknél.