A nyolcadikosoknak csak a 36 százaléka menne gimnáziumba
A diákok továbbra is a szüleik tanácsaira támaszkodnak leginkább a továbbtanulásban, és olyan szakmát szeretnének, amellyel a későbbiekben jól keresnek majd.
A diákok továbbra is a szüleik tanácsaira támaszkodnak leginkább a továbbtanulásban, és olyan szakmát szeretnének, amellyel a későbbiekben jól keresnek majd.
A poharakkal adhatták tovább a vírust egymásnak, amikor megkóstolták a friss főzetet.
Ha hihetünk a kormányzati nyilatkozatoknak, minden eddiginél durvábban rajzolja át a hatalom 2019-től a középiskolák hazai rendszerét. Központi felvételit kell majd írnia mindenkinek, és ezzel együtt maximalizálnák a gimnáziumi férőhelyek számát. Az újabb radikális változtatás már a mostani általános iskolások jó részét is érintheti.
Egy nappal azelőtt, hogy elstartol a szakgimnáziumi rendszer, sikerült kiadni a kerettantervről szóló rendeletet.
43 kollégáját és Varga Mihály minisztert is feljelentette becsületsértésért az a leváltott szakiskolai igazgató, aki kollégáját utasította naplóhamisításra, majd amikor rendőrségi ügy lett a dologból, fegyelmit adott neki ezért. A Klik bizalmi szavazást kezdeményezett, és a tanárok nagy többsége az intézményvezető lemondatására szavazott.
A magyar gazdaságnak több szakmunkásra, technikusra van szüksége - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke egy szakképzési konferencián.
A robotok majdnem mindent meg tudnak majd csinálni helyettünk. Amiben nem helyettesítenek minket, az a kreativitás és a társas készségek. Ezek felépítéséhez van szükség széles alapokra épülő műveltségre és némi szaktudásra.
„A szakképzésben tanul a magyar fiatalok két harmada. Ha elveszik a tanítványaink jövőjét, az ország jövőjét is elveszik. Ez nem praktikus. Nem szakszerű. Nem gazdaságos. Nem igazságos. És nem emberséges” – írja egy szakközépiskolai tanár.
Habár Borkai Zsolt győri polgármester bejelentette, hogy mégsem zárja be a győri Krúdy Gyula Gimnáziumot, ez nem nyugtatta meg a helyieket, akik további megmozdulásokat terveznek. Aggodalmuk érthető: a megmentésük enyhén szólva is jogilag ellentmondásos. És ez nem csak a Krúdyra vonatkozik, országszerte harminckét gimnáziumot ítélt korábban halálra a kormány azzal, hogy felmenő rendszerben már nem indíthatnak több osztályt. A hvg.hu megmutatja, mely iskolákról van szó.
Csaknem 3,5 milliárd forint összegű költségvetési támogatást kér számon a NAV három oktatási alapítványon és az általuk működtetett iskolákon – írta a Magyar Nemzet a birtokába jutott dokumentumok alapján.
Állami normatívából és százezres tandíjakból is jócskán begyűjtött a Drégelyvár Oktatási Központ Alapítvány és a körülötte lévő cégek, aztán egyszer csak bezárták az iskoláikat. Vizsga előtt álló diákok és bérükre váró tanárok tucatjai maradtak hoppon.