Kiskaput nyitott az EU a saját oroszolaj-szankciójába
Február 5-től alapból tilos orosz olajból finomított termékekkel kereskedni az unióban – de ha megfelelünk néhány előírásnak, akkor mégis lehetségessé válik.
Február 5-től alapból tilos orosz olajból finomított termékekkel kereskedni az unióban – de ha megfelelünk néhány előírásnak, akkor mégis lehetségessé válik.
A megállapodás azt követően jött létre, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagjai bejelentették, hogy tartják magukat ahhoz a korábbi vállalásukhoz, hogy napi kétmillió hordóval kevesebb olajat termelnek.
Újabb ársapkák jöhetnek – derült ki a miniszterelnök péntek reggeli Kossuth rádiós interjújából. Orbán Viktor azonban egyelőre nem árulta el, hogy pontosan mik lehetnek ezek a termékek. A kormány beavatkozott a kkv-k hiteleibe is: a miniszterelnök arról beszélt, hogy ezeknél a hiteleknél 7,7-8 százalék közti maximumban határozták meg a kamatok plafonját, a veszteséget pedig a bankoknak kell lenyelniük. Orbán elmondása szerint a kormány pedig mindeközben azért küzd, hogy 2023-ra egy számjegyűre tudják szorítani az inflációt.
A helyi önkormányzat „Brüsszel szankcióira” fogta az idősotthon bezárását.
"Bombameglepetés" a kormánytól: nem csak a Facebook-borítóképükön népszerűsítik ilyen ízlésesen a nemzeti konzultációt.
Valójában azonban több mint egy hónappal korábban intézkedett a kormány.
A miniszterelnök hétfői beszédében már szankciós inflációról beszélt – úgy, hogy minden szankciót megszavazott, amely napirendre került.
A fideszes publicista szerint Közép-Európának különutas politikára van szüksége, mert „ez így tovább nem mehet”.
Ha egyáltalán valaha is komolyan gondolták azt.
A Szabad Európa cikke szerint az sem kizárt, hogy a magyar kormány a szankciók elfogadásával zsarolná az Európai Uniót a jogállamisági eljárással és a helyreállítási alappal kapcsolatban.
A kínai külügy szerint Pelosi belügyeikbe avatkozott keddi látogatásával.
Zelenszkij szerint a teljes orosz hadsereggel harcolnak a keleti fronton, Lavrov provokációt lát abban, hogy Ukrajna a nyugati országoktól kér fegyvereket.
Ursula von der Leyen a hatodik csomaggal túlságosan előreszaladt. Merthogy Orbán mellett fenntartásaikat hangoztatták a szlovákok, a csehek, a görögök és ciprusiak is. A Bizottság és a tagországok is hibáztak, mert nem egyeztettek minden kormánnyal – írja a német lap.
Az Oroszország elleni olajembargóról hétfőn és kedden tartandó EU-csúcs előtt Robert Habeck német gazdasági miniszter az egység repedezéséről beszélt, nyilvánvalóan Magyarországra is gondolva.
A brüsszeli lap pénteken azt írta, hogy a magyar makacsság miatt napolhatja el az Oroszország elleni olajembargót az Európai Unió.