Szlovák motorosbanda feje is felkerült az EU szankciós listájára
A Vlagyimir Putyinhoz közel álló személyek európai szankciós listájára felkerült a szlovák Jozef Hambálek is.
A Vlagyimir Putyinhoz közel álló személyek európai szankciós listájára felkerült a szlovák Jozef Hambálek is.
Médiaértesülések szerint a szóban forgó európai bank a holland ING. Az ING nem kívánt nyilatkozni az ügyben.
Peking beszünteti a citrusfélék és halak importját a szigetről, de ami még súlyosabb, nem szállít többé homokot Tajvanra.
Befagyasztják Alina Kabajeva amerikai vagyonát, és nem üzletelhetnek vele az amerikaiak a mostani pénzügyminisztériumi döntés értelmében.
Európának és a NATO-nak olyan szankciókat kell találnia, amelyek valóban fájnak Oroszországnak, és rákényszerítik a háború leállítására – mondta a HVG-nek Kalev Stoicescu, a tallinni Nemzetközi Védelmi és Stratégiai Intézet kutatója, aki szerint súlyos gond, hogy több európai politikus megbontja az EU egységét. Interjú.
Az országos akcióra az emelkedő energiaárak idején kerül sor, miután az EU a héten megállapodott a közösségen belüli orosz gázfelhasználás csökkentéséről.
A nyugati szankciók okozta helyzet miatt a legegyszerűbb számítógépes hardverekhez is egyre nehezebb hozzájutni Oroszországban.
William Natrass ismert szabadúszó újságíró szerint a magyar miniszterelnök úgy áll bosszút az Európai Unión, hogy megtöri az egységet gázügyben.
Az EU által összeállított hetedik szankciós csomagba színészek és a putyinista orosz motoroscsapat, az Éjjeli Farkasok vezetői is bekerülnek.
Két ügyben is előre jelezte a magyar kormány, hogy ha ezekben a témákban uniós javaslat készül, azt meg fogják vétózni. Közben a fegyverszállítások ügyében folytatódik a farizeus álláspont fenntartása: a kormány inkább pénzügyi támogatást ad az Ukrajnának szánt fegyverek vásárlására, ő maga nem vesz fegyvert.
A Német Külpolitikai Társaság munkatársa, Oroszország-szakértő szerint az eddigi adatok éppen azt támasztják alá, hogy az orosz gazdaságot érzékenyebben érintik a szankciók, mint az európait.
Ljubov Nepop nem nagyon bízik a béketárgyalásokban.
Ursula von der Leyen szerint az orosz offenzíva töretlenül folytatódik Ukrajna ellen, ezért van szükség a szankciók hatékonyabb, szigorúbb végrehajtására.
Oleg Nikolenko reagált Orbán Viktor nyilatkozatára.
A kormányfő hangsúlyozta, hogy nem szállnak vitába Brüsszellel, de „Litvániának új szabályokat kell kidolgoznia a teherforgalomra, addig pedig a jelenlegi eljárás marad érvényben”.
Az oroszok válasza sem késhet sokat.
A francia gazdasági miniszter szerint még a tél beállta előtt, most kell meghozni a döntéseket, fegyelmezetten kell alakítani a szervezést, csökkenteni kell a fogyasztást.
Bár a 2014 óta nemzetközi szankciókkal sújtott Oroszország sokat megtanult abból, hogyan kell együtt élni a büntetőintézkedésekkel, a február 24-e óta tartó ukrajnai offenzíva miatti újabb megtorló lépések annyira komolyak, hogy azok hosszabb távon megrendítik a gazdaságot. Az első jelek már látszanak.
Moszkva a kalinyingrádi blokád miatt fenyegeti a NATO és EU-tagállam Litvániát.
Végleg elszállt forint/euró árfolyam, 20 százalékos infláció, gazdasági visszaesés vár ránk, vagy megnyugodnak a kedélyek a következő hónapban? Török Zoltánt, a Raiffeisen vezető elemzőjét kérdeztük.