Szociális kártya: jövőre jön az egységes rendszer
A szociális kártya már a következő félévben megjelenhet egyes területeken, jövőre pedig egységes rendszerben valósulhat meg a bevezetése – írja a Világgazdaság csütörtöki számában.
A szociális kártya már a következő félévben megjelenhet egyes területeken, jövőre pedig egységes rendszerben valósulhat meg a bevezetése – írja a Világgazdaság csütörtöki számában.
Főként az egyedülálló rászorulókat éri veszteség, ha az Országgyűlés úgy dönt, hogy egyes segélytípusokat össze kell vonni. A következő lépés a szociális kártya bevezetése lehet.
A kormány megalakulásakor súlyos hiányosságokat vett át elődjétől, az átvett rossz rendszerek finanszírozása egyre inkább fenntarthatatlanná vált – mondta az Országgyűlés Ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottságának csütörtöki ülésén Réthelyi Miklós éves meghallgatásán.
A szociális kártya országos bevezetéséről szóló határozati javaslatot nyújtott be hétfőn az Országgyűlésnek négy jobbikos képviselő.
Több olyan határozatot visszavont a monoki önkormányzat, amit az előző, Szepesi Zsolt polgármester által irányított képviselő-testület hozott.
Kedvezményes élelmiszer-vásárlást biztosító szociális kártyát vezetett be a II. kerületi önkormányzat.
Az új kormány, mint ahogy az szokás ilyenkor, a közös kabát újragombolása során dönt a közösségi jótétemények és a terhek új elosztásáról is. Az eseménynek különös jelentőséget ad a várhatóan robusztus társadalmi felhatalmazás a törvényhozásban. Jelen szerény javaslatomban fel kívánom hívni a figyelmet néhány kirívó méltánytalanságra a közterhek szétosztása és a jogok törvényes érvényesülése területén.
Az OTP is beszáll a szociáliskártya-bizniszbe – tudta meg a HVG. Az üzlet busás haszonnal kecsegtet, mivel a választási győzelemre esélyes Fidesz berkeiben a természetben, azaz kártyára is adható segélyek körének bővítését tervezik.
Az állampolgári jogok országgyűlési biztosa a szociális kártya bevezetéséről szóló rendelet hatályon kívül helyezését kérte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Monok képviselő-testületétől, mert álláspontja szerint az önkormányzat a kártya bevezetésével a törvényi felhatalmazáson túlterjeszkedve korlátozta az állam által nyújtott szociális segélyek felhasználását.
Sikkasztás és jogosulatlan gazdasági előny megszerzése miatt nyomoz a Vám- és Pénzügyőrség Észak-Magyarországi Regionális Nyomozó Hivatala a Szepessy Zsolt (független) vezette monoki önkormányzatnál – értesült a HVG.
Átadta a szociális kártya bevezetéséről szóló rendeletet Monok polgármestere Szabó Máté országgyűlési biztosnak szerdán Budapesten; Szepessy Zsolt azt mondta, az ombudsman vizsgálatot indít, míg ő a kártya országos bevezetéséről népszavazást kezdeményez a jövő héten.
Ha a szociális kártya bevezetéséről szóló monoki képviselő-testületi döntés megfelel a szociális törvénynek és az alkotmányos előírásoknak, akkor a Szociális és Munkaügyi Minisztériumnak (SZMM) nincs ellene kifogása. Szabó Máté még nem kapott hivatalos tájékoztatást az elfogadott rendeletről.
A szociális kártya bevezetése mellett döntött kedden a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Monok képviselő-testülete - közölte Szepessy Zsolt, a település független polgármestere. Egy ellenszavazat volt, s a szociális kártyát a legrövidebb időn belül bevezetik a településen.
Ferge Zsuzsa szerint a szociális kártya, amelyet a monoki polgármester akar bevezetni, nem old meg semmit.