Őrület: megtalálja a 4 tengerészgyalogost a képen?
Trükkös képet tett közzé Twitter-csatornáján a brit királyi tengerészgyalogság legutóbbi gyakorlatáról, amellyel bebizonyította, hogy mesterlövészei továbbra is az álcázás nagymesterei.
Trükkös képet tett közzé Twitter-csatornáján a brit királyi tengerészgyalogság legutóbbi gyakorlatáról, amellyel bebizonyította, hogy mesterlövészei továbbra is az álcázás nagymesterei.
Leállt az uniós pályázatok értékelése, pedig a kis cégek nagyon várják a pénzt. A kormány erőltetett ütemű, az idén kétezermilliárd forintos kifizetést ígért, ám ez csak trükkel teljesíthető.
Az internet népe ismét bedobta magát egy nagy összefogásba. A cél ezúttal egy elkeseredett gyerek megvigasztalása.
Egy 48 éves dombóvári férfi azért tett feljelentést szombaton a rendőrségen, mert egy ismeretlen telefonon átverte. Azt mondta neki, hogy ő egy mobiltársaság munkatársai, és nyereményt ígért, amelyért pénzt kell feltöltenie egy telefonszámra. Megtette, de pénz persze nem jött.
Egyre több embert érint a szegénység? Hallgassuk el! Sok a hátrányos helyzetű gyerek? Fogalmazzuk át, mi számít ebbe a kategóriába, máris kevesebben lesznek! Csak nem akar összejönni magától az egymillió új munkahely? Tereljünk mindenkit közmunkába! Baj van az államadóssággal? Sebaj, december 31-én egy napra megoldjuk a problémát. A kormány különféle praktikákat vet be, amelyek szebbnek láttatják az országot és a kabinet teljesítményét a valóságosnál. Csokorba gyűjtöttük ezeket.
Mi is kell egy jó festményhez? Ecset, színpaletta, vászon, és némi ihlet. De milyen lesz a festmény, ha az utolsó kivételével minden eszköz legóból van?
A kávé – a méz, olívaolaj és tej mellett – az egyik olyan termék, melyet a leginkább hamisítanak a világon. A klímaváltozás és különböző betegségek következtében nyomás helyeződik a kávétermesztésre, ez pedig arra ösztönözhet egyeseket, hogy trükközzenek az őrölt kávéval.
A felvizezett sör sok vendéglátóhelyen már a múlté. Helyette a korsó sör csak 4 deci, és kevesebb halat tesznek a tányérunkra. A Balatonnál még mindig sok helyen a szocreál-érzés uralkodik. Zsúfolásig teli strandon délután 3-kor már nem lehet lángost kapni, penne arrabiata helyett erős pistás tésztát adnak. Zimmer Feri praktikái már nem igazán jellemzőek a fővárosban, ám vannak helyette más érdekes megoldások. A közösségi médiában gyorsan híre megy az átverős helyeknek. Tudják, miről ismerik meg a pincérek a magukat álcázó revizorokat? Pizzát rendelnek, mert az az olcsó.
Skóciában a Domino's Pizza gyorsétteremlánc egyik dolgozóját azon kapták, hogy az Aldi diszkontlánc egyik helyi egységében vásárolt sült krumplit, igen kedvező áron, melyet később jóval drágábban árult a pizzalánc.
Már a különböző márkák logói is szokszor úgy vannak létrehozva, hogy vonzzák az emberek szemét. A mindennapi életben körül vagyunk véve különböző vizuális jelekkel, melyek vásárlásra ösztönöznek minket anélkül, hogy tudnánk erről.
Többfajta trükköt is bevetnek a szupermarketek azért, hogy minél több időt eltöltsünk náluk és minél több pénzt hagyjunk a pénztáraknál. A fogyasztóknak fontos mindezen stratégiák és potenciális hatásuk megértése, mivel így felelősebben tudnak dönteni a vásárláskor.
Nagy visszhangja volt néhány hete annak a történetnek, melyben magyarok PET-palackokat hamisítottak, hogy meghekkeljék a német üvegvisszaváltó-rendszert. A magyarok feltehetően élen járnak a fifikás, ámde pitiáner bűntények elkövetésében, elég csak az elmúlt években elkövetett legtrükkösebb csalások közül szemezgetni. A vége, persze, a törvényszerű lebukás. Szavazzon! Ön szerint ki volt a legtrükkösebb magyar csaló?