Ebből azonnal megérti: ezért ne egyen későn, ha nem akar elhízni
Közismert, hogy rendszeres, késői evés könnyen vezet elhízáshoz. Amerikai kutatók azt is megmagyarázták, hogy miért történik mindez, milyen mechanizmusok állnak a háttérben.
Közismert, hogy rendszeres, késői evés könnyen vezet elhízáshoz. Amerikai kutatók azt is megmagyarázták, hogy miért történik mindez, milyen mechanizmusok állnak a háttérben.
Világszerte csökkent tavaly az aggodalom a klímaváltozással kapcsolatban, miközben a globális felmelegedés jelentette veszély egyre nő – ez derül ki a Gallup intézet nemzetközi felmérésének eredményeiből.
Az amerikai Massachusetts állam hivatalos dinoszaurusza lett a fürgelábú gyík (Podokesaurus holyokensis) néven ismert, évmilliókkal ezelőtt élt őshüllő. Az erre vonatkozó törvényt szerdán írta alá Charlie Baker kormányzó.
Stephen Hawking a kozmológia legfontosabb kérdéseit kutatta, és már életében az egyik legbriliánsabb elmének tartották, hírnevét mégsem elsősorban tudományos tevékenységének köszönhette. Mestere volt az önreklámozásnak. A közvélemény valósággal csüngött a szavain: a kerekesszékében mozdulatlanul ülő tudósban az intellektus legtisztább megnyilvánulását látta. A tudományos újságíró, Charles Seife könyvében nemcsak megismertet Hawking munkásságával, hanem annak is utánajár, valóban sokat köszönhet-e neki az emberiség? Az időben kvantumugrásokkal haladva, rétegről rétegre ismerhetjük meg, milyen elemekből született és épült fel a Hawking-mítosz. Sorozatunkban több részletet is közlünk a HVG Könyvek által kiadott Hawking, Hawking című életrajzból, követve annak sajátos, ám a címszereplőhöz nagyon is illő logikáját – halálától a kezdetekig.
Több mint 30 éve a kelet-afrikai Burundi kormánya foglalt le elefántagyarakat, melyek egy része ismét csempészek kezére került – jelentette a BBC.
Kibővítve és átdolgozva újra megjelent Kriska György „Édesvízi gerinctelenek Közép-Európában” című munkája. A csaknem 400 rajzot és fotót tartalmazó, közérthető nyelven megírt könyv egyszerűsített határozója mobiltelefonra is letölthető, valamint egyes fejezeteihez online filmgyűjtemények is tartoznak.
A James Webb űrteleszkóp a Hubble korábbi adatain indult útnak a legújabb felvétel elkészítéséhez. Kiderült, ahol korábban egy galaxisról tudtunk, ott valójában három kering egymás körül.
Nemrég töltötték fel a YouTube-ra azt az animációt, ami New York méretéhez viszonyítva mutatja meg, mekkora a Jupiter mind a 79 holdja.
A Wired magazint alapító Kevin Kelly szerint az életünk teljesen más lesz az évszázad végére, de már 2050-re is, mint most. A változás pedig épp a 2020-as években indul el, még akkor is, ha ezt most még nem érezzük.
A Svájcban nemzeti hősként tisztelt lovag, Adrian von Bubenberg 1466-ban véshette fel a sírra nevét és családja címerét.
A PwC új elemzése szerint a dekarbonizáció a G-20 országok egyikében sem zajlik a biztonságos éghajlat fenntartásához szükséges ütemben. Éves szinten már 15,2%-os dekarbonizációra lenne szükség, ami 11-szer gyorsabb ütemet diktál, mint a 2000 óta elért globális átlag.
Érdekes eredménnyel végződött egy kiterjedt klinikai kutatás, megdöntve azt a korábbi vélekedést, amely az egyik legelterjedtebben szedett gyógyszer, a vérnyomáscsökkentő bevételének optimális idejére vonatkozott.
Miután a NASA belevezetett egy űrszondát a Dimorphos nevű aszteroidába, egy csóva képződött mögötte. Most pedig egy újabb jelent meg.
Az amerikai kutatók „körmérkőzéseken” versenyeztették a különböző illatokat, hogy kiderüljön, melyik vonzza a leginkább a szúnyogokat.
A Föld-Hold távolság már évtizedek óta nő, és ez a jövőben sem lesz másképp.
Az Albertai Egyetem tudósa, Thomas Jung még 2020 augusztusában kapta lencsevégre a kanadai hiúz egy fekete színű példányát.
Az átlátszó fa helyettesítheti többek közt a polipropilént, a polivinil-kloridot, azaz a PVC-t, az akrilt, de még a polietilént is.
Egy szokatlan, fehér szálakkal borított masszát talált a florence-i tengerparton egy amerikai házaspár. Videót is készítettek róla.
A Lenovo közzétette első Think Reportját, amelyben kritikai szempontok mentén vizsgálja, hogyan befolyásolják a mai társadalmi kihívások a globális termelékenységet és viselkedést. A jelentés szerint napjainkban a gondolkodás gátolt, és a válaszadók saját bevallása szerint világszerte naponta nagyjából két óra termelékenységveszteséget jelent az, hogy képtelenek céltudatosan gondolkodni. Ennek oka elsősorban a kiégés, a stressz és a mentális fáradtság, amelyet az elmúlt két év óriási társadalmi változásai miatt tapasztalnak.
Az amerikai kutatók 206 csontváz fogazatából vett DNS-mintát vizsgáltak meg, és kiderült, hogy a pestisjárvány az eddigi legerősebb szelekció volt az emberiség történetében.