Most természetes, hogy beszélünk, de mégis, mi volt előtte?
Általánosan elfogadott vélekedés, hogy egykori őseink között morgások útján történt az információcsere. A legújabb kutatások viszont megkérdőjelezik ezt.
Általánosan elfogadott vélekedés, hogy egykori őseink között morgások útján történt az információcsere. A legújabb kutatások viszont megkérdőjelezik ezt.
Az amerikai kormány adatai szerint 2021-ben már a második egymást követő évben nőtt rekordmennyiséggel a légkör metánszintje.
Mintegy 3800 éve egy hatalmas, 9,5-es erősségű földrengés és annak nyomán 20 métert is elérő szökőár sújthatta a chilei Atacama-sivatagot, a világ legszárazabb területét - állítják chilei tudósok.
Régóta ismert, hogy a koleszterinszint csökkentése mérsékelheti a szívbetegségek kockázatát, és az erre adott gyógyszerek, a sztatinok segíthetnek ebben. Egy új kutatás viszont megkérdőjelezi ezt a gyakorlatot.
Nem tudni, mi alkotja azt a két foltot, amelyek 2900 kilométerrel a felszín alatt húzódnak meg, de az biztos, hogy változik az alakjuk.
Ősi repülő hüllők temetőjét fedezték fel chilei tudósok az Atacama-sivatagban. A jó állapotban fennmaradt csontokról a kutatók megállapították, hogy pteroszauruszok maradványai, amelyek a dinoszauruszokkal együtt éltek több mint 100 millió éve a mai észak-chilei sivatag területén.
A legkorábbi és legtávolabbi, az univerzum kezdetét jelentő ősrobbanás után viszonylag hamar keletkezett csillagrendszert fedezhették fel csillagászok, akik a Astrophysical Journal című folyóiratban publikálták erről szóló kutatásukat.
A Föld körül zajló űresemények közül többet még csak alig érteni. Ezek közé tartozik az úgynevezett elektroneső is, melynek egy új forrását azonosították a témában jártas kutatók.
A megkövesedett dinoszauruszlábat, amelyen bőr is maradt, 2019-ben fedezték fel Észak-Dakota államban. A BBC három éven át forgatott a helyszínen.
Egy kutatásban a stockholmi Danderyd kórház 375 dolgozóját tesztelték kétnaponta négy héten át.
Egy nemrég publikált svéd tanulmány szerint mélyvénás trombózis, stroke és tüdőembólia is nagyobb eséllyel alakul ki, ha valaki elkapja a koronavírust.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ egy ábrán foglalta össze a túlzott energiaital-fogyasztás káros hatásait.
Az avarok néhány év alatt több mint 5000 kilométert tettek meg Mongóliától a Kaukázusig, majd további tíz év múlva a mai Magyarország területén telepedtek le. Ez a migráció az emberiség történetének egyik leggyorsabb nagy távolságú vándorlása, amely az ősi DNS-nek köszönhetően most rekonstruálhatóvá vált – derült ki az avar kori elit genetikai kutatásának legújabb eredményeit bemutató tanulmányból.
A klímaváltozás okozta, abnormális jelenségek a világ minden pontját érintik. Ezek egyik legsúlyosabb következménye, hogy bizonyos területeken néhány évtized múlva már lehetetlen lesz élni.