Íme három súlyos tévhit a kísérőlevélről
Egyesek szerint felesleges kísérőlevelet írni, míg mások úgy gondolják, ez már az önéletrajz szerves része.
Egyesek szerint felesleges kísérőlevelet írni, míg mások úgy gondolják, ez már az önéletrajz szerves része.
Egy régi-új körlevél azzal riogat minket, hogy a margarint mindössze “EGYETLEN MOLEKULA választja el attól, hogy MŰANYAG legyen”, és a hangyák sem nyúlnak hozzá. A kémia ismerői ezen csak mosolyognak, és állítják: a vaj és a jó minőségű margarin közötti választás ma már csak ízlés és pénztárca kérdése.
Az alvási zavarok és a nappali fáradékonyság kevésbé jellemző az idősebbek körében. Gyakorlatilag minél idősebb az ember, annál jobban alszik, derült ki egy új felmérés eredményeiből.
Német és amerikai tudósok még 2003-ban vetették fel, hogy a hímivarsejtek a szaglósejtekhez hasonlóan viselkednek, és a bourgeonal nevű anyagot felismerve mintegy „kiszagolják” a petesejt helyét. A Max Planck Intézet (Bonn, Németország) munkatársai most cáfolják az elméletet, és megkérdőjelezik, hogy az ilyesfajta szagérzékelésnek bármi szerepe lenne a fogantatásban.
Még a 20. század vége felé is meg voltak győződve a szakemberek arról, hogy a fekélyes elváltozásokat elsősorban a stressz, másodsorban a fűszeres ételek, a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás okozza. S bár a tudomány azóta korrigált, a közvélemény nagy része ma is ezt gondolja.
Nem igaz a spenót vastartalmáról szóló tévhitet leleplező bizonyíték - olvasható az Urbanlegends.hu blogon.
Tévhit, hogy a tüdőgyulladás ma már veszélytelen, antibiotikumokkal könnyedén gyógyítható betegség. A betegség valójában a 10. leggyakoribb halálok világszerte.
Jópár olyan tévhit létezik a nátháról, amely különféle furcsa kezeléseknek tulajdonít gyógyító hatást, illetve sajátságos módszereket ajánl a betegség megelőzésére. Most ezek közül válogattunk.
Ne gondolja, hogy mindent tud a karrierépítésről csak azért, mert már dolgozott egy-két helyen. Ha meggondolatlanul, akár a kecsegtető anyagiak miatt vagy mások tanácsaira hallgatva rosszul választ, hamarosan újabb váltás elé nézhet. Íme az öt leggyakoribb tévhit, aminek semmiképp ne dőljön be!
Nem mindenki szenved rendszeresen álmatlanságban, de az emberek többségével időnként előfordul, hogy egy vagy több éjszaka nehezen tud elaludni, illetve rosszul alszik.
Elérkezett az év tüsszögős időszaka – így nincs is jobb alkalom arra, hogy tisztázzuk az immunerősítéssel kapcsolatos tévhiteket. Többek között azt, hogy a C-vitamin nem tarja távol a náthát.
Számtalan teória él a gépkocsitulajdonosok fejében, hogy milyen praktikákkal, csodaszerekkel lehet csökkenteni az autó fogyasztását. Ezek közül azonban jó néhány nem állja meg a helyét, sőt, van olyan is, amellyel többet ártunk, mint amennyit használunk, ha nem kellő körültekintéssel járunk el. Az alábbiakban felsorolunk néhány sokat hangoztatott állítást, melyekről már bebizonyosodott, hogy nem sok közük van a valósághoz.
Az alkuszok saját és biztosítói visszajelzésekből származó tapasztalatai csendesen induló kötelezőkampányra utalnak. Igen erős ugyanakkor a kampányt övező kommunikáció, amelynek során számos téves információ is napvilágot látott. A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetségének (FBAMSZ) alábbi összeállítása ezekre a tévedésekre igyekszik rávilágítani.
Normális esetben, ha egyébként egészséges embert érint, az influenza egy igen kellemetlen, de spontán is meggyógyuló betegség, elegendő a tüneteket –leginkább a magas lázat – enyhítenünk.
Százhetven éve, 1841. szeptember 28-án született Georges Clemenceau francia politikus, a trianoni békekötés egyik kimunkálója. Egy közismert legenda szerint azért viseltetett ellenszenvvel a magyarok iránt, mert fiát faképnél hagyta magyar felesége.
Egy közkeletű hiedelem szerint Mozart zenéjének hallgatása nemcsak nyugtatja, de okosítja is a csecsemőket. Az Urban Legends blog ennek nézett utána.
Ami nekünk a fütyülés, az a briteknek és az amerikaiaknak az éjjeli látás. Vagyis e képességünket javítja a hiedelem szerint, ha sok répát eszünk - olvasható az Urbanlegends.hu blogon.
Tavalyi könyve sikerét meglovagolva újabb száz történelmi tévhit leleplezésére vállalkozott Hahner Péter, a Pécsi Tudományegyetem történésze. Az Urbanlegends.hu blog e kiadványból idéz egy-két érdekes történet.
Sokak számára a reggel elképzelhetetlen kávé nélkül. Immádjuk a koffeint, a világszerte több mint 63 növényfajta levelében, magjában és gyümölcsében természetesen előforduló alkaloidot. Milyen kockázatokkal jár azonban a reggeli és az ebéd utáni eszpresszó élvezete? És mi az, amit rosszul tudunk? Összegyűjtöttük.
Nyelvtani hiányosságok és fordításbeli tévedések sem akadályozzák meg annak a körlevélnek a terjedését, mely a citromot ruházza fel hihetetlen gyógyító erővel - olvasható az Urbanlegends.hu oldalon.