A fideszes Varga kijelentése miatt szerveznek tüntetést a Kossuth térre
Spontán gyülekezést szerveznek kedd este hat órára a Kossuth térre civilek a családon belüli erőszak parlamenti vitájában elhangzott botrányos fideszes felszólalás miatt.
Spontán gyülekezést szerveznek kedd este hat órára a Kossuth térre civilek a családon belüli erőszak parlamenti vitájában elhangzott botrányos fideszes felszólalás miatt.
Közösen tüntettek zsidók, muzulmánok és keresztények vasárnap Berlinben a fiúgyermekek vallási indíttatású körülmetélésének szabadságáért.
Mintegy hatvan örmény tiltakozott pénteken Ramil Safarov azeri katonatiszt kiadatása ellen a moszkvai magyar nagykövetség előtt. Az örmények Safarov Magyarországra való visszaszállítását követelték.
A vegyipari szakszervezet és a Mal Zrt. dolgozói tüntettek az alumínium-cég megmentéséért Ajkán. A cég a vörösiszap-katasztrófa következtében eladósodott, bezárhat kormányzati segítség híján. A szakszervezet szeptember 11-én petíciót akar átadni Orbán Viktornak.
Körülbelül hetvenezer forintnak megfelelő rubelnyi pénzbüntetést szabott ki csütörtökön egy moszkvai bíróság a Greenpeace egyik magyar aktivistájára, mert közreműködött a Gazprom orosz állami gázóriás elleni szerdai akcióban.
A kolkatai magyar tiszteletbeli konzul hivatala előtt tiltakoztak az indiai örmény közösség tagjai az ellen, hogy Magyarország kiadta hazájának az örmény katonatársa 2004-es budapesti meggyilkolásáért életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt Ramil Safarov azeri katonatisztet és az azeri elnök azonnal kegyelmet adott neki.
Az azeri baltás gyilkos kiadatása ellen tiltakoztak kedden a Kossuth téren. A demonstrációra sokféle szervezettől érkeztek résztvevők, a tömegben pedig több jellegzetes figura, köztük a politikusoknak újságot eladó hajléktalan, a közélettől állítása szerint visszavonult Dániel Péter ügyvéd és az összeesküvés-elméletek szerelmese, Molnár F. Árpád is felbukkant. Videó.
Magyarország kijevi és szófiai nagykövetsége előtt is tüntettek kisebb csoportok kedden azért, mert múlt pénteken kiadta Magyarország Azerbajdzsánnak a baltás gyilkosként emlegetett Ramil Safarovot. Az azeri férfi megölte Budapesten örmény katonatársát, életfogytiglani börtönre ítélték ezért, de kiadatása után kegyelmet kapott Azerbajdzsánban.
Az örmény népnek szóló bocsánatkérésként demonstrációt tart kedden délután az Egymillióan a magyar sajtószabadságért civil szervezet. A rendezvény kezdetén párezren lehettek a helyszínen, volt, aki baltával a fején jelent meg.
Tiltakozó megmozdulást szervezett szerda délutánra a Los Angeles-i azeri és magyar főkonzulátus elé több amerikai örmény ifjúsági szervezet.
Titkosítják az azeri diplomaták és politikusok mozgásáról szóló információkat, az indoklás szerint Szerzs Szargszján örmény elnök Azerbajdzsánnal szembeni agresszív kirohanása és a helyzet kiélezésére irányuló törekvések miatt - közölte hétfőn a bakui külügyminisztérium. Közben a hackerháború is durvult Azerbajdzsán és Örményország között.
Alpesi juhok vándoroltak, viharok tomboltak, fesztiválozók mulattak - képes összefoglalónk az elmúlt hét fontosabb eseményeiből.
Az örmény nép és a világ bocsánatát kérjük elnevezésű Facebook-csoport tüntetést szervez szeptember 4-én 18 órára a Parlament elé a Kossuth térre.
A rendezők várakozásainál többen, mintegy öt-hatszázan tiltakoztak a szlovák állampolgársági törvény általuk alkotmányellenesnek tartott rendelkezései ellen szombaton délután a kassai alkotmánybíróság épülete előtt zajló alkotmánymeneten - közölte az MTI pozsonyi irodájával Gubík László, a megmozdulást szervező munkacsoport egyik tagja szombaton.
Ugyan a tömegről készült fotók nem azt támasztják alá, a szervezők szerint 25 ezren vettek részt ma Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégium visszaállamosítása és három személy bebörtönzése ellen tartott tüntetésen. Az igazságtalannak tartott bírósági ítélet miatt viszont nemcsak az erdélyi magyarság zárta sorait, hanem a román hatóságok is: a rendőrök a tüntetésre tartó autósokat ellenőrizték, néhány fiatalt bekísértek, és Victor Ponta román kormányfő is reményét fejezte ki, hogy az igazságszolgáltatás eljárást kezdeményez a tüntetők ellen.
Több százan tüntettek szombaton délelőtt Jerevánban a külügyminisztérium épülete és Magyarország tiszteletbeli konzuljának irodája előtt.
Megkezdődött Sepsiszentgyörgyön szombaton az erdélyi magyar történelmi egyházak és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) által szervezett tüntetés, amelyen a Székely Mikó Kollégium visszaállamosítása és a restitúciós bizottság tagjainak meghurcolása ellen tiltakoznak résztvevők.
Szombaton, az Igazság Napja elnevezéssel, nagyszabású tüntetést rendeznek az erdélyi magyar történelmi egyházak és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ), tiltakozásul amiatt, hogy egy román bíróság újraállamosította a református egyháznak tíz éve visszaszolgáltatott Székely Mikó Kollégiumot, és börtönbüntetésre ítélte a visszaszolgáltatást végrehajtó restitúciós bizottság tagjait.
Húszezer főt vár szombaton Sepsiszentgyörgyre a helyi Székely Mikó Kollégium tulajdonjogi perében hozott ítélet miatt tüntetést szervező Erdélyi Református Egyházkerület és az RMDSZ. Az igazságtalannak tartott – egy egyházi épület államosítását, illetve a korábbi egyházi visszaszolgáltatásról döntést hozó bizottság három tagjának börtönbüntetését kimondó – elsőfokú ítélet miatt zárta sorait az erdélyi magyarság. Egyes szervezetek azonban ennél többet akarnak: ha már annyi ember összegyűlik, alakítsák autonómiatüntetéssé az Igazság Napját.
Csókakő augusztus 25-ei "lezárása" és az aznap történt "rendőri jogsértések" miatt demonstrált a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom székesfehérvári szervezete és a Vértesalja Gyermekei szervezet csütörtökön, Székesfehérváron.