Könnygázzal oszlatták a tömeget Isztambulban, amely a nőkkel szembeni erőszak ellen tüntetett
A főleg nők részvételével tartott megmozduláson a török kormány lemondását követelték.
A főleg nők részvételével tartott megmozduláson a török kormány lemondását követelték.
Az ellen tüntetnek Belgium fővárosában, hogy maszkot kell viselni zárt helyeken, védettségi igazolványt kell felmutatni, és hogy oltásra szólítják fel az embereket.
Több százan tiltakoztak az ellen a brit fővárosban, hogy elítéltek több környezetvédelmi aktivistát.
Hollandiában elszabadultak az indulatok: a hágai kormány új, koronavírus-elleni intézkedései miatt tiltakozók már péntek éjjel tönkretették Rotterdam belvárosát. A különböző platformokon közzétett amatőr videók tanúsága szerint az utcára vonulók nagy többsége valószínűleg csak balhézni akaró, maszkot nem viselő, de petárdákat, utcaköveket és Molotov-koktélokat hajigáló fiatalokból állt.
A polgármester és az igazságügyi miniszter is kiállt a rendőrök mellett, akik éles lőszerrel is lőttek a zavargókra.
Fasizmust kiáltottak a tiltakozók, soraikban egy csomó igazi fasisztával.
Erőszakosan tiltakoztak a korlátozás ellen, a holland rendőrök életveszélyről számoltak be.
Az eset idején még csak 17 éves Kyle Rittenhouse önvédelemre hivatkozott.
A nő szeptikus sokk következtében hunyt el. A gyerekénél már korábban fejlődési rendellenességet állapítottak meg.
Az ottani Lidlökben nem először szabadultak el az indulatok.
Mesterlövészpuska, valamint hangtompítós géppisztoly is került a listára.
A rendőrök könnygázzal és hanggránáttal próbálták meg feloszlatni a tömeget Athénban.
Szudánban a hadsereg hétfőre virradóan őrizetbe vette az átmeneti kormány több civil tagját, és rendkívüli állapotot vezettek be. Őrizetbe vették Abdullah Hamdok miniszterelnököt is. Hamdokot állítólag azért hurcolták el, mert nem akarta közleményben támogatásáról biztosítani a puccsistákat. Erre válaszul tüntetők ezrei özönlötték el Szudán fővárosát, Kartúmot, és a Nílus másik partján, vele szemben elhelyezkedő Omdurmánt. A tiltakozók utcákat barikádoztak el, gumiabroncsokat gyújtottak fel, miközben a biztonsági erők könnygázzal oszlatták a tömeget. Felkavaró képek Kartúmból.
A civil szervezet szerint a hatóságok ellehetetlenítik működésüket.
Rég dolgozhattak ennyit a kormányzati propagandagépezet emberei, mint az idei október 23-a előtt. Minden ki volt találva: helyszínek, akciók, résztvevők, szövegek. Orbán Viktor és a Békemenet pedig hozta is azt, amit vártak tőlük. Az ellenzék megpróbált lépést tartani velük, de egy héttel az előválasztás felszabadító hatású eredményhirdetése után ez most kevésbé sikerült. A Kétfarkú Kutyapárt pedig ha kissé kevesebb sziporkával is, de ismét csak tükröt állított a politikusok elé. A hvg.hu fotósai azt nézték meg, kiket lehetett mindezzel utcára vinni.
A múzeum "Meggyalázott demokrácia" címmel rakott ki képeket a kerítésére.
Az EJEB szerint a magyar rendőrség a törvényben nem szereplő indokokra hivatkozva, feltételezésekre alapozva tiltotta meg a demonstrációt.
Egy héttel ezelőtt az oltáskényszer ellen tiltakozó szélsőségesek betörtek a legnagyobb olasz szakszervezet székházába is.
Charles De Gaulle Franciaországa erősen centralizált, elnöki köztársaság volt, de mégiscsak megfelelt a parlamentáris demokrácia normáinak. 1961. október 17-én azonban a rendőrség Párizsban olyan tömegmészárlást hajtott végre, amely példátlan a parlamentáris demokráciák történetében. A gyorsan feledésbe merült hatósági tömeggyilkosság áldozatainak pontos száma máig ismeretlen, de valószínűleg százas nagyságrendű.
Libanonban még mindig a 2020-as kikötői robbanás miatt forrnak az indulatok.