Emelkedéssel kezdhetik a napot a nyugat-európai tőzsdeindexek
Kedden emelkedéssel kezdhetik a kereskedést a fontosabb nyugat-európai tőzsdemutatók, miután már hétfőn is pluszban zártak, jelentősebb közel-keleti fordulatok híján.
Kedden emelkedéssel kezdhetik a kereskedést a fontosabb nyugat-európai tőzsdemutatók, miután már hétfőn is pluszban zártak, jelentősebb közel-keleti fordulatok híján.
Viszonylag derülátó nemzetközi hangulatban mérsékelten emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe hétfőn.
Az elmúlt napok gyengécske teljesítménye után pénteken kilőtt a pesti börze vezető indexe.
Enyhült a feszültség a nemzetközi tőkepiacon a hétvégére, mérsékelt emelkedéssel kezdték a pénteki kereskedést az európai tőzsdék, a BÉT indexe délig 1,1 százalékkal emelkedett.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 156,44 pontos emelkedéssel, 22 694,08 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 0,69 százalékkal erősödött.
Emelkedő indexeket várnak az európai tőzsdék nyitásakor pénteken, öt veszteséges kereskedési nap után első alkalommal.
Tovább emelkedett a nyersolaj ára csütörtökön, miközben folytatódott a részvényárak csökkenése az európai tőzsdéken a líbiai válság miatt, tovább erősítve azokat a véleményeket, hogy mindez az infláció növekedését, és a gazdaság bővülésének a lassulását okozhatja.
Csütörtök kora délután a szerdai záróértékkel birkózott a BUX, amely korábban 1,5 százalékos mínuszban is megfordult már ma.
A vezető részvények gyengülésével indult a kereskedés csütörtökön a nyugat-európai tőzsdéken az észak-afrikai, közel-keleti bizonytalanság miatt, a befektetési menedékként számon tartott svájci frank történelmi csúcsra erősödött a dollárral szemben, a Brent olaj hordónkénti ára pedig megközelítette a 120 dollárt.
Jelentős veszteségen álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a szerdai kereskedés vége előtt mintegy két órával, elsősorban a líbiai fejlemények miatt. A befektetők attól tartanak, hogy a líbiai lázongásnak egyhamar nem lesz vége, és emiatt tovább emelkedik a kőolaj most 110 dollár fölött járó ára, fékezvén az egyébként is törékeny világgazdasági fellendülést.
Mérsékelt, egy százalékos eséssel búcsúztatta a BUX a szerdai napot, a forgalom mindössze 12,5 milliárd forint volt, amely mintegy fele az elmúlt 12 hónap átlagának.
Enyhe eséssel indították a szerdai kereskedési napot a vezető Wall Street-i tőzsdeindexek.
Kikerült a francia EDF az Elmű és az Émász közvetett tulajdonosi köréből.
Növelték veszteségeiket a nyitáshoz képest a kereskedés első másfél órájában a főbb európai tőzsdeindexek.
A készletek átértékelésének hatását figyelmen kívül hagyva az OMV 2010 negyedik negyedévében 216 millió eurós adózott...
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 83,31 pontos csökkenéssel, 22 489,84 ponton nyitott szerdán. A legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 0,37 százalékkal gyengült.
Londoni értékforgalmazók szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 harmincöt pont körüli, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 harminc pont körüli visszalépéssel nyithat szerdán.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója szerdán további visszaeséssel toldotta meg a keddi zuhanást, továbbra is az észak-afrikai, közel-keleti fejlemények és az erősebb jen okozta nemzetközi gazdasági aggodalmak miatt.
Miközben a feltörekvő piacok többségén mínuszban zártak a tőzsdék, a budapesti börzén – a kezdeti iránykeresés után – nyoma sem volt a pesszimizmusnak.
Dermedten figyelik a tőkepiacok a líbiai eseményeket: nagy zuhanás egyelőre nincs, de a befektetők óvatossága szinte tapintható.