Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Mérsékelt, egy százalékos eséssel búcsúztatta a BUX a szerdai napot, a forgalom mindössze 12,5 milliárd forint volt, amely mintegy fele az elmúlt 12 hónap átlagának.
Európa főbb piacai 0,9-1,7 százalékos mínuszt mutattak nem sokkal zárás előtt, az amerikai piacok fél-egy százalékkal jártak a keddi zárások alatt ebben az időben. Mindezek alapján a magyar tőzsde esése nem tekinthető kiemelkedőnek.
A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekom tartotta magát, a részvény 539 forinton zárt, amely 0,4 százalékkal magasabb az egy nappal korábbinál.
Az OTP 0,8, a Richter 1,9 százalékot esett: a bankrészvény 5590, a gyógyszerpapír 38 156 forinton fejezte be a kereskedést.
A hét első napjaiban a Mol még enyhe emelkedést tudott felmutatni, szerdán azonban már 1,2 százalékos eséssel zárta a napot, az utolsó kötés 22 600 forinton született.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.