Megerősítették az oroszok: hétfőn folytatódnak a tárgyalások
Azt még nem tudni, hol fognak egyeztetni.
Azt még nem tudni, hol fognak egyeztetni.
Több helyen is terveznek a mariupolihoz hasonló átmeneti tűzszünetet a civil lakosság kimenekítésre, de egyelőre az sem tűnik biztosnak, hogy az oroszok betartják a humanitárius folyosó teljes hosszában a fegyvernyugvást.
A civilek elhagyhatják a várost, az ukrán erők viszont maradnak és harcolnak tovább Mariupolért.
A napokban ismét összecsapások voltak az örmény-azeri közös határ déli szakaszán.
Elvben beleegyeztek a kormányerőkkel kötendő tűzszünetbe a tigréi felkelők Etiópiában, ám egy sor olyan feltételt szabtak, amelyek megnehezítik a fegyvernyugvás tényleges megvalósítását.
Gázában és Kelet-Jeruzsálemben az utcán ünnepeltek a palesztinok.
Állítólag csak a tűzszüneti megállapodás részleteit kell kidolgoznia még a feleknek, de lényegében már megállapodtak.
Több konfliktus is próbára tette már a novemberi tűzszüneti megállapodást.
A munkálatok miatt több forgalmas útszakaszt lezárnak, köztük a Rákóczi hidat, ami a közösségi közlekedést is érinti.
Az azeri hadsereg jelentős területeket foglalt el a vitatott hovatartozású, többségében örmények lakta Hegyi-Karabahban.
Miközben az Egyesült Államok, Oroszország és Törökország is a konfliktus békés rendezésére kéri a feleket, a harcok nem szűnnek Örményország és Azerbajdzsán között.
A konfliktus szereplői humanitárius okokból tűzszünetet léptetnek életbe Hegyi-Karabahban - jelentette be közleményében az amerikai külügyminisztérium vasárnap.
Az örmény védelmi miniszter azeri rakétatámadásokról és ágyúzásokról számolt be.
Örményország és Azerbajdzsán képviselői bejelentették, „humanitárius tűzszünetet” kötöttek és így szombat éjfélkor elhallgatnak a fegyverek a karabahi harctereken.
Kijev szerint a tűzszünetet megsértő szakadárok tüzérsége is felelős az újabb és újabb tűzfészkek kialakulásáért. Százakat evakuálnak, 22 település van veszélyben.
A tűzszünettel párhuzamosan béketárgyalások is kezdődnek a kormány és a szeparatisták között.
Viszonylagos nyugalom uralkodik az északnyugati Idlíb tartományban – számoltak be a aktivisták és egy megfigyelő csoport.
A két államfő megegyezett, a terrorszervezetek ellen közösen harcolnak tovább.
Eredményesnek nevezte a berlini Líbia-konferencián kollégáival folytatott párbeszédet Mike Pompeo amerikai külügyminiszter. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter viszont úgy vélte, nem kezdődött igazi párbeszéd.