#választás 2026


Ahogy megroggyant a Mészáros mögötti hatalom, úgy foglalja vissza Csányi Sándor a leggazdagabb magyart megillető pozíciót

Csányi Sándor véleményt mond, értékel, elvárásokat fogalmaz meg, és javaslatokat tesz kormányzati intézkedésekre. Ilyen nyíltságra évek óta nem volt példa. Igaz, arra sem, hogy Orbánék képtelenek legyenek alternatív pénzügyi és agrárbirodalom építésére az OTP-vezér érdekeltségeivel szemben. Mi fog történni a Mészáros-birodalommal, és mikorra lehet újra Csányi Sándor a leggazdagabb magyar?


Joschka Fischer: A magyarok nem baloldalit, hanem konzervatívot választottak, és ennek nagyon örülök

A német exkülügyminiszter szerint kulcsfontosságú Európa számára, hogy véget ért az Orbán-korszak. Magyar Péter azonnal felveszi a kesztyűt a tekintélyelvű állam ellen, zajlik az élet „abszolút mozija” Orbán után. Orbán fricskát ad Magyar Péternek az ukránoknak szánt EU-hitel megszavazásával. Lehet a térség új Orbánja a bolgár Ramen Radev? A MAGA nagy pofont kapott Magyarországon, de megy tovább a harc Európáért.


Így söpörte el a Fideszt a fiatalok forradalma

Generációs lázadásnak is tekinthető az április 12-i választás, hiszen először a fiatalok körében jelent meg egy erős ellenállás a rendszerrel szemben, majd ez örvénylett tovább az idősebbek irányába. Ifjúságkutatók szerint a korábbi „csendes generációk” után a fiatalok politikai aktivitása egyre nőtt, NER-ellenességüket évek óta kimutatták a sokszor eltitkolt kutatások. A generáció hajlama a gyors kiábrándulásra azonban intő jel lehet a Tiszának is.






Holló Gábor médiamilliárdos is részt vett a Tisza kampányában

A Hírkereső portál alapító-tulajdonosa, Holló Gábor közösségi oldalára kitett köszönetnyilvánításából derült ki, hogy már kilenc hónapja a Tisza Párt kampánycsapatát segítette a győzelemig. Az online médiában régóta mozgó üzletember saját megfogalmazása szerint eddig nem mondhatta el, hogy aktívan részt vesz a választási harcban, és hisz abban, hogy egy jobb világot építenek.


Harcosok, vér, drogok – erős próbálkozás volt, nagyon félrement a Fidesz popkampánya

Amennyit hivatkozott kampányában Orbán Viktor a digitális térnyerésre, látszólag annyira sután állt a Fidesz a populáris kultúrához. Összeszedtünk néhány üzenetet, amelyek arra utalnak: a kampánystábnak fogalma sem volt, mit művelnek. Akik pedig meg tudták fejteni az üzeneteket, leginkább értetlenkedéssel reagáltak, majd megválasztották kétharmaddal a kihívót.








Financial Times-kommentár: Orbán jövője sötétnek tűnik, egyetlen reménye, hogy a rendszerváltás sokkal tovább tart, mint Magyar Péter szeretné

Ha valaki meg akarja tudni, miért penderült ki Orbán Viktor a hatalomból, akkor először is menjen el Hatvanpusztára. Orbán kegyencei egy egész országot fosztottak ki, Magyar Péter most megindította a hajszát ellenük. Trump alighanem elkésett a tanulságok levonásával Orbán veresége után. Orbán Anitának külügyminiszterként át kell majd hidalnia a szakadékot Oroszország, az EU és Amerika között. Netanjahu izraeli kormányfőnek rossz jel Orbán bukása. Témák és vélemények a világsajtóból.