Kazánokon vesztek össze a német koalíció pártjai
Koalíciós feszültséget okozott Németországban a fűtési rendszerek korszerűsítéséről rendelkező, egyelőre csak tervezett törvény.
Koalíciós feszültséget okozott Németországban a fűtési rendszerek korszerűsítéséről rendelkező, egyelőre csak tervezett törvény.
Amerikai hírszerzési források szerint ezek az ügynökök állhatnak a Kreml elleni dróntámadás mögött is.
Örményország most először jelezte, hogy kész elismerni Azerbajdzsán részeként Karabahot. Jereván kompromisszumkészsége elsősorban az ukrajnai orosz agresszió következménye, ahogy az is, hogy a volt szovjet tagköztársaságok sorra fordulnak el Moszkvától Peking felé.
„Rossz, gonosz, pusztító érdeket segítenek érvényre jutni.”
A szerb államfő az állandósult belgrádi tömegtüntetések hatására hozhatta meg ezt a döntést, talán nem függetlenül attól, hogy a hétvégén már az ő távozását is követelték a demonstrálók.
Kérdés, hogy mi zajlott le a szemünk előtt, a nyugati tankok hiánya még mindig arra utal, hogy nem a nagy ellentámadás indult meg.
Csak májusban 300 iráni drónt indítottak ukrajnai célpontokra, vélhetően azért, hogy rákényszerítsék Kijevet arra, hogy a drágább elfogórakétáikat lövöldözzék el a hozzájuk képest filléres iráni pilóta nélküli gépekre.
Moszkva szerint az ukránok 250 katonát és több páncélozott járművet is vesztettek, ugyanakkor komoly kételyek merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy ez a nagy ukrán ellentámadás része lett volna, már ha megtörtént egyáltalán.
Fokozódik a Putyin-ellenes orosz partizán csapatok aktivitása.
Varsóban állítólag félmillióan vonultak fel. A miniszterelnök szerint azonban nem a lakosságot képviselik, csak az ellenzéki pártok aktivistáit.
A Republikánus párt szerint sem jó taktika gyilkos diktátoroknak gratulálni a közelgő amerikai választások előtt.
Durva erőszakba torkollt egy szélsőbaloldali tüntetés Lipcsében. A rendőrökre köveket dobáló demonstrálók Lina E. ügye miatt tiltakoztak, akit neonácik elleni támadások miatt ítélt el a bíróság.
Június végéig el kell hagynia a Vatikánt Georg Gänswein érseknek, XVI. Benedek pápa egykori személyi titkárának.
Az amerikai védelmi minisztérium elítélte Kína "egyre kockázatosabb" ázsiai akcióit.
Dnyiprót, Kijevet, Szumi és Berdjanszk városát is támadták az oroszok vasárnap reggelre virradóan. A támadásoknak civil áldozatai is vannak.
Az ókori amfiteátrum második és harmadik emeletét köti össze egymással.
Ő az első pápa, aki az országba látogat.
Titkos látogatást tett Kínában az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója - írta amerikai kormányforrásokat idézve a szombati Financial Times.
Egy hónap alatt 12 versenyló pusztult el futam közben vagy az istállókban.