szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Csak májusban 300 iráni drónt indítottak ukrajnai célpontokra, vélhetően azért, hogy rákényszerítsék Kijevet arra, hogy a drágább elfogórakétáikat lövöldözzék el a hozzájuk képest filléres iráni pilóta nélküli gépekre.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Eddig nem látott tempóban szórják az oroszok drónokkal Ukrajnát – írja a brit védelmi minisztérium. Csak májusban 300 iráni drónt indítottak ukrajnai célpontokra, vélhetően azért, hogy rákényszerítsék Kijevet arra, hogy a drágább elfogórakétáikat lövöldözzék el a hozzájuk képest filléres iráni pilóta nélküli gépekre.

Az persze kérdéses, hogy mennyire sikeres az oroszok ezen taktikája, a brit védelmi tárca szerint nem nagyon, mert bár a drónok 90 százalékát hatástalanítják az ukránok, ám ezt rendszerint a régebbi típusú, olcsóbb légvédelmi eszközeikkel teszik, sőt van, hogy nem is rakétákat használnak hozzá, hanem elektronikus zavaróeszközöket, vagy kézifegyvereket.

Az oroszok másik célja a drónesővel, hogy megpróbálnak a frontvonalak mögött gyülekező ukrán csapatokra csapást mérni, ugyanakkor ebben sem túl sikeresek, nem utolsó sorban azért, mert a sokszor mozgásban lévő célpontokat nem igazán tudják eltalálni a jobbára gyatra célzóberendezésekkel rendelkező filléres iráni drónok.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!