Bármelyik légi menekítés az utolsó lehet Afganisztánból
Megjósolhatatlan a helyzet a kabuli reptérnél az ausztrál miniszterelnök szerint. Ausztrália kedd reggelre 650 embert menekített ki.
Megjósolhatatlan a helyzet a kabuli reptérnél az ausztrál miniszterelnök szerint. Ausztrália kedd reggelre 650 embert menekített ki.
A Pentagon szóvivője hétfőn számolt be arról, hány embert evakuáltak az ázsiai országból. Csak az előző 24 órában 16 ezer embert szállítottak el. 1300-an egyenesen Washingtonban landoltak.
A tálibok terrorszervezetként vannak nyilvántartva Kanadában.
Többen belga állampolgárok, vagy olyanok, akiknek Belgium ígért védelmet.
A világ legfejlettebb hatalmai próbálják kedden keresni a kiutat az afganisztáni helyzetből, ám a nagy kérdés valószínűleg az lesz: maguk mellé tudják-e állítani a világ többi nagyhatalmát.
Házak omlottak össze, többen meghaltak, hatalmas mennyiségű víz ömlött az utcákon.
Ezt az AFP két forrása is megerősítette.
A vasárnap érkezett menedékkérők nagy részét amerikai és osztrák kérésre szállították Magyarországra.
Pandzsírt a táliboknak még az 1996 és 2001 közötti első uralmuk alatt sem sikerült meghódítaniuk.
Ételt, tisztálkodószereket és ruhát is kapott a 96 afgán állampolgár.
Samszia Hasszani a veszélyek ellenére folytatja a munkát.
A volt brit kormányfő szerint hiba volt most kivonulni Afganisztánból, nem kellett volna engedni annak az elmebeteg jelszónak, hogy elég a végtelen háborúskodásból.
Az intézmények iránti alacsony bizalom, a keleti vakcinák tukmálása, az átpolitizált vírustájékoztás is hozzájárult az oltatlanok magas számához.
A tálibok 1996-tól 2001-ig tartó uralmuk alatt menedéket biztosítottak az al-Kaidának, illetve a terrorhálózat néhai vezetőjének, Oszama bin Ladennek. Most állítólag nem ez a helyzet.
A német kancellár még a szeptemberi németországi választások előtt sort kerítene az kelet-ukrajnai békéről szóló megbeszélésekre.
Az afganisztáni tálibok bejelentették vasárnap este, hogy harcosaik százai tartanak a Pandzssir-völgy felé, hogy ellenőrzésük alá vonják.