Közel három millió oltatlan - rajtuk múlhat a negyedik hullám ereje

Az intézmények iránti alacsony bizalom, a keleti vakcinák tukmálása, az átpolitizált vírustájékoztás is hozzájárult az oltatlanok magas számához.

Közel három millió oltatlan - rajtuk múlhat a negyedik hullám ereje

Már februárban elkezdtem egyenként felkeresni az időseket. Először a 80 év felettieket, aztán a hetveneseket, egészen 60 éves korig. Viszonylag sokakat sikerült meggyőzni, hogy vegyék fel az oltást

– mondja Eörsi Dániel budapesti háziorvos. Ő jó ötletnek tartja, amit sok kollégája abszurdnak mond, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központ a háziorvosokra testálta a feladatot: egyenként keressék fel és győzzék meg oltatlan 60 év feletti pácienseiket a vakcinázás fontosságáról. Tudja, hogy ez nagy munka az amúgy is leterhelt háziorvosoknak, de életek múlhatnak rajta. „Ha azt mondom, hogy én, az orvosa szeretném, hogy be legyen oltva, az főleg ebben a korosztályban elég hatásos tud lenni” – teszi hozzá.

Tóta W.: Hullám, hullád, hulláink

Az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek bármelyike többre lenne képes a járvány ellen, mint a mostani kormányfő, aki Soros Györgytől kezdve a migránsokon át az ógörög költőkig mindenkitől megvédi a népet, de a Covid veszélyei nem érdeklik. Vélemény.

Eörsi praxisában messze az országos átlag feletti az átoltottság: már májusban 80 százalékos volt. A háziorvos szerint főleg azért, mert Budapesten vannak. „Jobb a közlekedés, könnyebb eljutni egy oltópontra, és az információáramlás is gyorsabb, mint vidéken” – mondja. Oltatlan betegei között viszonylag kevés a keményen oltásellenes. A többség inkább bizonytalan és kivár, például azért, mert már volt covidos, megnézette az ellenanyagszintjét, és pozitív eredményt kapott. Ezzel az orvos ugyan nem ért egyet, de védhető stratégiának nevezi.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.