Újabb ellenzéki hírportált nyilvánítottak külföldi ügynökké Oroszországban
Az Insider nevű oknyomozó portál mellett öt orosz újságíró is külföldi ügynöknek minősítettek.
Az Insider nevű oknyomozó portál mellett öt orosz újságíró is külföldi ügynöknek minősítettek.
Clément Beaune szerint a népszavazás hangszerelése káros és problematikus.
A telefonszáma is megváltozott a francia elnöknek.
Armin Laschet CDU-elnök Észak-Rajna-Vesztfália miniszterelnökeként engedte szabadjára a beépítéseket, pedig azokkal csökken az a talajfelület, ahol a kiöntött folyók vize elszivároghat.
A Szahand romboló és a Makran felderítőhajó Oroszország felé szelte a habokat.
A német kancellár szerint csak olyan országoknak lenne szabad hozzáférniük az ilyen típusú szoftverekhez, amelyek ellenőrizni is tudják azok felhasználását.
A legnagyobb német újság manipulátornak nevezi a magyar miniszterelnököt, hozzátéve, hogy az általa bejelentett népszavazás kérdései téves információkon alapulnak, viszont nagyon is illenek Orbán hatalmi politizálásához.
Utóbbi követelésüket állítólag teljesítették.
Pedig ott még fizetnek is, ha valaki beoltatja magát.
Több tucat, többségében elnyomó rezsim által vezetett ország használja az izraeli NSO cég által kifejlesztett Pegasus kémszoftvert, ám a kliensek között nincs ott Oroszország, amely egyébként aktívan igyekszik megszerezni az ellenzéki politikusok, független újságírók és egyéb „veszélyes elemek” titkait. Orosz elemzők szerint ezt elsősorban Moszkva „paranoiája” magyarázza.
Míg az unió szigorít, Csehország lazít a fegyvertartási szabályokon.
Itthon a kormányzat hárítja magától a Pegasus-ügyet, de határozottan nem is tagadja, hogy bevetette volna a kémfegyvert újságírók, gazdasági szereplők és ellenzéki politikusok ellen. A lehallgatási botrány számos országot érint, például a francia elnököt is megpróbálhatták lehallgatni. Máshol már nyomoznak.
Százezreket kellett kitelepíteni, áramszünet volt a város kórházában is, 600 válságos állapotban lévő beteg vár átszállításra.
A legnépszerűbb német lap szerint a Bizottság jogállamisági jelentésének megállapításai, valamint a magyar és a lengyel kormány legújabb húzásai is azt támasztják alá: az EU-nak lépnie kell, nehogy elszalassza a többé vissza nemigen térő lehetőséget.
Donald Trump elnöksége végén hadjáratot indított az amerikai intézményrendszer rasszista alapjait vizsgáló kritikai rasszelmélet ellen, szövetségesei pedig azon vannak, hogy az véletlenül se befolyásolhassa az oktatást. A magyar kormány hasonlóan bánik a társadalmi nemek kérdésével, azt gondolva, hogy ha nem tanítják, akkor nincs is. Az itthon még kevéssé ismert kutatási terület támpontokat adhatna ahhoz is, hogyan lehet javítani a cigányság helyzetén.
A sport ünnepe helyett a „legyünk végre túl rajta épségben” érzéssel kezdődik az elhalasztott tokiói nyári olimpia, aminek megrendezése a japán kormány számára presztízs-, a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak pedig pénzkérdés.
Pár nappal korábban még 50 körül volt.
Azt még nem tudni, tényleg megfigyelték-e a francia elnököt és további 13 politikust.