Nem engedik vitatkozni Magyar Pétert a Gombaszögi Nyári Táborban
A politikus Grendel Gáborral ült volna le, a szervezők szerint viszont csak Orbán Viktorral vagy Deutsch Tamással lenne egy súlycsoportban.
A politikus Grendel Gáborral ült volna le, a szervezők szerint viszont csak Orbán Viktorral vagy Deutsch Tamással lenne egy súlycsoportban.
Miért (nem) volt érdemes kitennie a Fidesznek az asztalra, amije van? Magyarnak vagy Orbánnak lesz nehezebb dolga június 10-étől? Hiba volt-e Vitézy 101 pontja, és miért jók a kerületi politikusok egy vitában? Hol szavazzon egy külhoni ellenzéki? És mit tekintünk jobb- vagy baloldalnak a magyar politikában? Választási podcastunkban Ésik Sándor és Nagy Iván László ráfordult a kampány utolsó hetére.
Lezajlott a „vita”, kielemeztük. Kaptunk kérdéseket, válaszoltunk. Célegyenesbe ért a kampány – de ehelyett inkább külpolitikai témákat feszegettünk. Ez választási podcastunk utolsó adása, mielőtt ráfordulunk a voks hetére: jövő héten két podcastban, június 9-én pedig élő műsorban követi majd az eseményeket (többek között) Ésik Sándor és Nagy Iván László.
A műsorvezető elárulta, kivel nem volt elégedett, de azt is, hogy miért érti meg azokat, akik izgultak a stúdióban.
A Fidesz nyíltan hülyének nézte a szavazóit, az ellenzéki szájhősködésből viszont katonás szabálykövetés lett, így senki nem tudott a földön fekvő Deutschba igazán belerúgni. Magyar Péter és Dobrev Klára nem hibázott, Donáth Anna teljesítménye azonban az EP-ből és a budapesti közgyűlésből is kiejtheti a Momentumot. Toroczkai szürke volt, Márki-Zay elbábozta saját karrierútját, a Kutyapárt farkai újra csóválnak, az LMP és a Jobbik kiírta magát a politikából. Elemzés az MTVA-vitáról.
Százperces műsorban csaptak össze az EP-listát állító pártok küldöttjei.
Az ATV vitáján így négy EP-listavezető vesz részt.
Az MTVA azt mondja, ők is a sajtóból értesültek arról, hogy a DK listavezetője nem akarja igénybe venni a mélygarázst és a hoszteszek segítségét.
Arról fog beszélni, „ami a magyar embereket érdekli”, függetlenül attól, hogy mit mondanak erre a vita vezetői, a kifogásait pedig még ma jelezni fogja.
Ki nyerte a Partizán-vitát, és mi várható az M1-en? Mielőtt bűnözőnek nevezte volna Sulyok Tamást a DK, kinek kellett volna megmutatniuk a dokumentumokat? Ki a magyar politika Dwight Schrute-ja? Egy demokráciában mi lenne Szijjártó Péterrel? És tarthat-e Orbán Viktor merénylettől Robert Fico megsebesítése után? Ezekre válaszolt választási podcastunkban Ésik Sándor és Nagy Iván László.
Brüsszelben, az Európai Parlamentben tartották a választások előtti utolsó nagy vitát az európai pártok vezető jelöltjeit. A közel kétórás vita meglehetősen tartalmas volt, sok területet érintettek, de azért maradhatott hiányérzet a nézőkben.
Te is, én is le akarjuk váltani őket – a Második Reformkor elnöke próbál érvelni amellett, hogy Magyar Péter ne maradjon távol attól a vitától, amelyre egyszer már állítólag elígérkezett.
A párt az élő adással egy időben, a vita helyszínéül szolgáló Várkert Bazár előtt állít színpadot, ahol bárki elmondhatja, mit gondol az Európai Unió jövőjéről.
Május 30-án este 8-tól mintegy 100 percen keresztül az M1 közvetíti, ahogy Deutsch Tamás, Magyar Péter, Dobrev Klára és a többi listavezető vitatkozik. A listavezetőknek 8-8 perc áll majd rendelkezésére, Magyar Péter máris elégedetlenségét fejezte ki az időkerettel kapcsolatban.
Az élőben közvetített vitát a portál értesülései szerint május 30-án este tartják.
Vitadömping várható, ha akár Magyar, akár a kormánypárt beadja a derekát.
A jogállamisági mechanizmustól a háborún és a migráción át a techóriások megadóztatásáig és az integráció kontra szuverenitás kérdésig terjedően vitáztak a jelöltek a Partizán műsorában, de előkerült Vörös Erik, a Dínó tesó és a Bogyó és Babóca is.
Nyer vagy veszít Magyar Péter azzal, ha nem vitázik? Jót tett-e a magyar sajtóval a mostani, kiélezett kampány? Van-e értelme, akár mozog, akár áll egy helyben, egy Békemenetnek akkor, amikor a Fidesznek nincs mire vernie a dobot? Biztos jobb-e egy városnak attól, ha kormánypárti polgármestere van? Ezeknek a kérdéseknek járt utána választási podcastunkban Ésik Sándor és Nagy Iván László.