Az ételnél csak az alkohol és a dohány drágult jobban
A szeszes italok, a dohányáruk és az élelmiszerek áremelkedése húzta az inflációt.
A szeszes italok, a dohányáruk és az élelmiszerek áremelkedése húzta az inflációt.
Érdekesen változott a nyugdíjasok helyzete tíz év alatt: hiába jut nekik több pénz, mégis nehezebb megélniük.
Még mindig messze van az infláció az MNB céljától.
2017 a magyar aukciókon is magas árakat hozott.
A világ felfedezésének magyar szemmel nézve talán szokatlan, tengerparti országok lakói számára viszont magától értetődő módja a hajós körutazás. Nem olcsó mulatság, furcsaságai is vannak, de ha valaki teheti, egyszer érdemes kipróbálni.
Ha pezsgőt iszunk, akkor már minőségit. Ezt tapasztalja a hazai pezsgőgyártó, ezért lassan megszünteti a kereskedelmi márkákat.
Londonban szokatlanul hideg van, de a britek arra is ráfázhatnak, hogy az ausztriai robbanást követően csaknem a negyedével ugrott meg, és négy éve nem látott magasságba emelkedett a földgáz nagykereskedelmi ára.
Jobban drágulnak az élelmiszerek, mint ahogy azt mindenki várta, emiatt felpörgött az infláció is.
162 forgatókönyvet állított össze egy tudóscsoport, amely az ENSZ pénzéből a mezőgazdaság jövőjét kutatta. Az ajánlott megoldásuk a 9 milliárdos emberiségnek 2050-re az, hogy mindenki egyen és igyon biotermékeket! Ez sokkal egészségesebb és jobban kíméli a környezetet is. Igaz, hogy egy kicsit drágább.
Amíg a lakásvásárlást nem érdemes halogatni, mert az árak folyamatosan emelkednek, addig a nyaralók megvételével célszerű várni - írja a Magyar Nemzet ingatlanpiaci elemzésekre hivatkozva.
Megtorpanhat a vaj drágulása, sőt az év végére még valamelyest eshet is az ára.
Hiába Európa legszigorúbb taxisrendelete a magyar, a hiénákat nem sikerült kiszorítani a piacról. A taxik száma folyamatosan csökken, így a várakozási idő megnőtt. A budapesti taxi azonban a környező országokhoz képest még mindig olcsó.
A lakások iránt kereslet felfutásával egy időben megszűnni látszik a „panelpara”, az idegenkedés ezektől az ingatlanoktól. Ez is elhangzott az építőiparról és lakáshelyzetről rendezett konferencián, Budapesten.
Nemcsak lakás, nemcsak otthon, hanem stabilitás bármilyen élethelyzetben – így tekintenek az oroszok az ingatlanberuházásokra. Így nem csoda, hogy a pénzüket is leginkább ezen a piacon akarják befektetni.
A bajor fesztiválon több éves csökkenést követőn idén növekedhet a látogatók száma. A sör ugyan drágult, de az embereket ez nem zavarja, egyre többet isznak. De mennyiért?
Ibizán elszabadultak a bérleti díjak az ingatlanpiacon, a helyiek egyre nehezebben találnak maguknak emberhez méltó szállást a fizetésükből.
Jelentős, az inflációt többszörösen meghaladó fuvardíjemelésről döntöttek a legnagyobb német közúti fuvarozók, és az áremelés meg fog jelenni mind a magyar díjakban, mind a kiskereskedelmi árakban – írja a Magyar Idők.
Az építkezés során hajlamos az ember olcsóbb alapanyagokat választani, a szakértők szerint azonban ezeken nem érdemes spórolni, mert hosszú távon sokkal költségesebb lesz a javítás és az utólagos munkák. Több százezer forintot is lehet a nyereség.
A számok alapján valakik nagyot kaszálnak az üzleten. De igaz ez? Ennek jártunk utána a fővárosi strandokon.
Emlékszik, amikor még 300 forint volt a napijegy, és 160-ba került egy korsó sör? Akkor sürgősen felejtse el!