Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nemcsak lakás, nemcsak otthon, hanem stabilitás bármilyen élethelyzetben – így tekintenek az oroszok az ingatlanberuházásokra. Így nem csoda, hogy a pénzüket is leginkább ezen a piacon akarják befektetni.
A lenta.ru hírügynökség körképéből kiderül, hogy az oroszok 46 százaléka legszívesebben ingatlanba fekteti a pénzét. A bankokat a megkérdezettek 29 százaléka választaná, 14 százalék inkább aranyat és ékszereket vásárolna. 11 százalék pedig részvényeket venne vagy nyugdíjalapokba fektetne. A lapnak nyilatkozó szakértők kifejtették, hogy az orosz jelentős része szerint a bankok átvághatják az ügyfeleket, csődbe mehetnek, a részvények elértéktelenedhetnek, de a lakás minden körülmények kötött megmarad.
A keresletre eddig sem volt panasz az orosz fővárosban, most a kínálat is élénkül, ami lejjebb nyomta az árakat. Egy induló projekt egyszobás lakásába (még a várost övező körgyűrűn belül) már nagyjából négymillió rubellel ( 1 rubel most 4,5 forint) be lehet szállni abban a biztos tudatban, hogy mire a ház felépül, a lakás legalább 20-25 százalékkal többet fog érni. Ami már önmagában csinos haszonnak mondható. Az erősödő érdeklődést mutatja, hogy az év második negyedében (éves összehasonlításban) megduplázódott a lakossági ingatlanbefektetések értéke, megközelítve az egymilliárd eurót.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.