Elmaradt a „nagy szeptemberi forintgyengülés”
Az euró árfolyama, amely kedden 269 forint „mélységében” is megfordult, szerda délelőtt 270,7 forintig emelkedett.
Az euró árfolyama, amely kedden 269 forint „mélységében” is megfordult, szerda délelőtt 270,7 forintig emelkedett.
Az immár megszokott szűk sávban legyezett a forint árfolyama kedden is bankközi devizapiacon; este hatkor egy euró 270,4 forintot ért.
Az Erste a Mol, a Raiffeisen az Egis és a Richter célárát emelte meg; a hétfői kereskedés első háromnegyed órája mégsem az optimizmus jegyében telt.
A forint továbbra is 270 forintos euró árfolyam felett ingadozik szűk sávban: az eurót délelőtt fél tízkor 271,04 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben.
Szűkre szabták a devizapiac szereplői a forint szeptember 22-i „mozgásterét”: az euró árfolyama a nap nagy részét egy 50 filléres sávban töltötte.
Az euró tavaly augusztus óta legmagasabb szintre emelkedett a dollárral szemben kedden kora délután.
A múlt héten tovább folytatódott az optimista hangulatú kereskedés: a feltörekvő piacok – követve a fejlett tőzsdéket – erősödtek, az állampapír-piaci hozamok csökkentek, a régiós devizák pedig dinamikusan erősödtek. Mindez a fejlett gazdaságok javuló makrogazdasági mutatóinak köszönhető. Bár neves szakemberek komoly kockázatokra és a válság elhúzódására figyelmeztetnek, a piaci folyamatok azt mutatják, hogy a befektetők többsége mégis a gyors kilábalásban bízik. Mire figyeljünk a héten?
Az OTP közel egy százalékos gyengülése ellenére a BUX pluszban zárta a szeptember 18-i kereskedést.
Az euró árfolyama 270 forint alá süllyedt, miután a nemzetközi központokban ismét pozitív hangulat köszöntött a befektetőkre.
A hazai deviza tovább erősödött szerda reggel, 270 forint alatt is születtek eurókötések a bankközi devizapiacon.
Az OTP árfolyama 5000, a Magyar Telekomé 800 forint fölé került szerda délelőtt, a BUX pedig bő 2 százalékkal emelkedett.
A forint erősödött az euróval szemben, az eurót napi mélyponton, minimálisan 271 forint fölött jegyezték kedden este a londoni bankközi devizapiacon.
Az alapvető piaci viszonyokban még mindig nem következett be érdemi változás. Az indexek, árak, árfolyamok folyamatos változása továbbra sem trendszerű, ennek ellenére vannak már jelek, amelyek azt mutatják, hogy készülőben van egy minden piacra kiterjedő alapvető változás. Mire figyeljünk a héten?
Alig hajszányit változott a BUX csütörtökön a szerdai záráshoz képest, a Richter-esést a Magyar Telekom és az OTP erősödése ellensúlyozta.
Az euró árfolyama a szeptember 9-i kereskedés első óráiban 270 és 271 forint között mozgott, többször is irányt váltva.
Az elmúlt két hét nem hozott sok változást, pedig az elemzők, a piaci szereplők nagy része egész nyáron arra várt, hogy szeptemberben határozott irányt vesz a piac, és akár az év teljes hátralévő részét meghatározza majd. Látszólag semmi nem változott, de ha a felszínt kissé megkapargatjuk, felfedezhetünk olyan jeleket, amelyek talán segítenek közelebb jutni az örök kérdéshez: mi várható a következő napokban?
Szerény mértékben erősödött a forint: az eurót délután négy órakor 271,40 forinton jegyezték, szemben a péntek délután négy órai 273,32 forinttal.
A következő 12-15 hónapban 235 és 264 forint/euró árfolyamra számít a Bank of America Merrill Lynch.
A forint stabil maradt, az euróval pénteken délelőtt is a lélektani 275 forintos szint alatt kereskedtek. A nemzetközi befektetői hangulat ismét optimistává vált, ami segítette a feltörekvő piaci devizákat.
Megpróbálkozott némi erősödéssel kora reggel a forint, azonban nem tartott sokáig a magyar deviza lendülete. Az euró kurzusa hamarosan ismét 280 fölött lehet.