Megnyugodni látszanak a piacok, erősödött a forint
Erősödött a forint a bankközi piacon, de a kereskedés igen "lagymatag". A forintot az euróval szemben 274,74 forinton jegyezték csütörtökön délelőtt, szemben a szerda délutáni 275,10 forinttal.
Erősödött a forint a bankközi piacon, de a kereskedés igen "lagymatag". A forintot az euróval szemben 274,74 forinton jegyezték csütörtökön délelőtt, szemben a szerda délutáni 275,10 forinttal.
Az euró/forint árfolyam szerda délelőtt is abban a magasságban járt, ahova kedden az elromló hangulat delegálta.
Gyengült a forint kedden este a délutáni és a hétfő késő esti árfolyamhoz viszonyítva: 273 forint fölött jegyezték az eurót a londoni bankközi devizapiacon.
Megvonta az euróövezeti tag Görögországtól az elsőrendű "A" kategóriás adósbesorolást kedden a Fitch Ratings, a görög közfinanszírozási helyzettel kapcsolatos középtávú aggodalmakra és a görög pénzügyi intézmények gyenge hitelességére hivatkozva. A térségbeli devizákat megrendítette a görög visszaminősítés.
A dollár hétfő délelőtt folytatta pénteken megkezdett szárnyalását; a forint 268 és 270 között kereste az irányt.
Enyhülni látszik a dubaji-sokk közvetlen hatása, a térségbeli devizák árfolyama a korábbinál egy kissé gyengébb árfolyamon stabilizálódott: az eurót pénteken délután négy órakor 273,22 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben, szinte megegyező árfolyamon a délelőtti 273,75 forinttal, és szemben a csütörtök délután negyed ötkor tartott 271,70 forintos jegyzéssel.
Az euró árfolyama megközelítette a 275 forintos technikai szintet, miután a befektetők továbbra is a Dubai-csőd miatt aggódnak.
Viszonylag széles árfolyam-ingadozásra, enyhén gyengülő forintra lehet számítani csütörtökön: délelőtt fél tízkor 270,60 forinton jegyezték az eurót a bankközi kereskedelemben a 268,15 forintos szerda délutáni jegyzéssel szemben.
Nem volt komoly mozgás a forint piacán kedden. Az irányt elsősorban ezúttal is az amerikai makroadatok határozták meg.
Kissé gyengült a forint kedden reggel, az eurót 10 órakor 268,20 forinton jegyezték a budapesti bankközi devizapiacon, szemben a hétfő délutáni 267,57 forintos árfolyammal.
Az elmúlt napok megint csökkenést hoztak a világ tőzsdéin. A dollár erősödött, az olaj ára csökkent, az aranyé rendre történelmi csúcsokat döntött, így mára elérte az 1160 dolláros szintet. A rövid USA állampapírok hozama negatívba fordult, ami viszont a recesszió mélypontján, illetve 1929-ben jellemezte a piaci viszonyokat. Mire figyeljünk a héten?
Átmeneti korrekciót követően erősödésnek indult a forint: az eurót kedden délután negyed ötkor 265,79 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben, szemben a hétfő délután fél ötkor tartott 266,22 forintos árfolyammal.
Bár az elmúlt hét most sem hozott érdemi fordulatot, mégsem mondhatjuk, hogy unalmas lett volna a pénz- és tőkepiacok heti alakulása. Úgy tűnik, még mindig olyan nagy mértékű a likviditás, hogy a befektetők az esetleges eséseket minden körülmények között megveszik. Mire figyeljünk a héten?
Az euróárfolyam 270, a dollár jegyzése 180 alá süllyedt. Az optimizmus és a kedvező inflációs adat hajtja a forintot.
Sokáig úgy festet, hogy nyugis nap lesz a forintpiacon kis mozgással, délután négykor azonban hirtelen esni kezdett a dollár, az euró és a frank jegyzése is.
A mögöttünk álló napok ismét csak fokozták a bizonytalanságot, ám mégsem mondhatjuk, hogy a piacok egyértelmű irányt vettek volna. Mire figyeljünk a héten?
Rég nem látott mértékben erősödött a forint hétfőn. Ezzel párhuzamosan a zöldhasú gyengült, az euró/dollár kurzus ismét 1,5 fölött jár.
A dollár gyengülése miatt erősödik a forint: az eurót hétfőn délelőtt 10 órakor 273,45 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben, szemben a péntek délutáni 274,75 forinttal.
Oszkó Péter pénzügyminiszter nyugtatta a piacokat: nem kell aggódni a forint miatt, miután az euró árfolyama többhónapos csúcsra emelkedett hétfőn.
A pénzügyminiszter szerint a forint árfolyamának mozgása az elmúlt napokban nem ad okot aggodalomra.