Jeremy Clarkson könyörög, hogy mindenki menjen el rákszűrésre

A tévés műsorvezetőnél prosztatarákot diagnosztizáltak, a hír nagyon megviselte.

  • HVG

Jeremy Clarkson bejelentette, hogy „agresszív” prosztatarákja remisszióban van, azaz tünetmentes. A Grand Tour és a Top Gear korábbi műsorvezetője a saját sorozatában beszélt a betegségéről, de azt nem tudni, mikor vették fel az epizódot, annyi biztos, hogy a sorozatot 2024 és 2025 során forgatták. Most viszont arról beszélt a The Timesnak adott interjúban, hogy a két hónappal ezelőtti PSA-vizsgálat (prosztata-specifikus antigén) nem mutatott ki a betegségre utaló jeleket.

https://hvg.hu/elet/20260617_rakkal-diagnosztizaltak-jeremy-clarksont

Jeremy Clarkson betegségét korai stádiumban fedezték fel. A műsorvezető elmondta, azóta több sorstársával – például David Cameron volt miniszterelnökkel – is rendszeresen találkoznak, és beszélgetnek a betegségükről. Cameron elmondta neki, hogy az emberek többnyire nyilvános illemhelyeken szólítják meg, és azt mondják: ha nem beszélt volna a betegségéről, ők sem mentek volna el szűrővizsgálatra, és nem fedezték volna fel náluk a betegséget.

„Szóval most már van egy kis csoportunk: (gasztronómiai író) Giles Coren, David, én, még egy-két ember, és időnként együtt ebédelünk. Mindenkinek más a Gleason-pontszáma (a prosztatarák agresszivitását és a sejtek rendellenességét jelző szövettani mérőszám – a szerk.), és mindenkinek más a Stockholm- és a PSA-értéke. Összehasonlítjuk az eredményeinket, és én valójában már össze is keverem, hogy melyek voltak az enyémek” – mondta Clarkson.

A műsorvezető elárulta azt is, hogy a diagnózis jobban megviselte, mint gondolta. „Éppen ezért azt kell mondanom mindenkinek, aki ezt olvassa: kérem, kérem, kérem, menjenek el kivizsgáltatni magukat. Nem kellemetlen, nem méltóságon aluli, és egyértelmű döntés. Én megcsináltam, és ezért ülök itt 11 hónappal később, és beszélek önökhöz” – biztatta a hallgatóságát.

A Clarkson's Farm című sorozatának szezonzáró epizódja végén egy kórházi ágyból nyilatkozva Clarkson elárulta, hogy a kezelés során szövődmények léptek fel nála, amelyek – ahogy a The Timesnak elmondta – abból adódtak, hogy újra elkezdte szedni a korábbi érrendszeri és szívproblémáira felírt tablettákat.

A rákdiagnózist majdnem két évvel az után kapta meg a tévés műsorvezető, hogy szívműtéten esett át, amelynek során két sztentet helyeztek be a szívébe.

Hozzászólások