#belpolitika
Nem tett jót a szlovákiai és a romániai magyar pártoknak a nagy Fidesz-barátság
Egyre nagyobb a budapesti kontroll a határon túli magyar politikai szervezetekben, egyre kisebb az esély számukra a mandátumszerzésre. Szlovákiában már vesztettek, és Romániában sem állnak nyerésre a Fidesz árnyékában járó magyarok.
Bene Márton: A NER-ből már ledobták az atombombát Magyar Péterre
Magyar kommunikációja a reményen, lelkesedésen és elitellenességen alapul, és ezeknek nagy felhajtóereje van, mondja a közösségi média elemzésével foglalkozó Bene Márton politológus, a TK Politikatudományi Intézet tudományos főmunkatársa. Szilágyi Sára interjúja.
HVG

Magyar lassan beérheti a DK-t, mégsem változtat stratégiáján az ellenzék
Ha lenne is rá ok, Magyar Péter színre lépése nem késztette az ellenzéket a jelöltállítási terveik újraírására. A megszokott sémák szerint zajló koordináció megbosszulhatja magát.
NER-ből és fizetésből élők: Most akkor csókosok, szakemberek, vagy a megelőlegezett bizalom juttatta állami állásokba őket?
Kocsis Máté feleségének már nincs jól fizető állami állása, ahogy Magyar Péternek sincs, de utóbbi közpénzes megbízatásairól máig nem sikerült eldöntenie a kormányzatnak, hogy miért kapta őket. Most éppen az a hivatalos álláspont, hogy csak akkor kap állami megbízást a NER-ben valaki, ha jó szakember, kivéve talán Magyart. De vajon ez mindenkire igaz?
Már a Fidesznek udvarol az a cseh párt, amelyet a kémelhárítás látókörébe került francia hozott össze a Mi Hazánkkal
Már nem a Mi Hazánkkal működne együtt, hanem a Fideszt tartja „prioritásnak” a cseh euroszkeptikus SPD párt, amely tavaly egy olyan budapesti konferencián vett részt, amelyet Toroczkai László pártja szervezett – és amelyre egy orosz befolyásolási hálózat felderítése során az európai titkosszolgálatok is felfigyeltek. A konferencián részt vevő cseh politikust az a francia Nicolas de Lamberterie hívta meg az eseményre, aki egy másik franciával együtt a kémelhárítás látókörébe került. És aki a Mi Hazánk munkatársaként aktivizálta magát, noha a párt állítja, a francia férfi nem tagja a Mi Hazánknak, formális kapcsolatban nem állnak vele.
Dezső András

"Magyar Péter egy kormány- és ellenzékellenes népszavazást próbál szervezni az EP-választásból"
Miért hisznek támogatói Magyar Péternek, illetve Magyar Péterben? Hogyan képes a baltól jobbig megszólítani embereket? Mire viheti az EP-választáson, és mi jöhet utána? Mi van, ha csalódást okoz? Erről kérdeztünk szakértőket.
Windisch Judit

Így működik a szeretetszolgálatokhoz kiszervezett lakásalap
Hamarosan célzott programok indulhatnak tanárok, ápolók vagy egyszerűen csak fiatalok számára az MR Lakásalap szervezésében. Ez az a nonprofit kft, amelyet a Máltai és a Református Szeretetszolgálat alapított, és amelybe az állam kiszervezett egy jelentős lakásállományt, aminek az alapját a korábban fizetésképtelenné vált devizahitelesek maradék otthonai adták.
Nagyon megéri EP-képviselőnek lenni, de azért 2 milliárdot nem lehet hazalapátolni
Az a párt, amelynek a jelöltje EP-mandátumot szerez, olyan anyagi pluszforráshoz is jut, amelybe még az Állami Számvevőszék vagy a Szuverenitásvédelmi Hivatal sem köthet bele.
Tóka Gábor: Magyar Péter személyes hitelességét, varázsát Rogán Antal teremti meg
Tóka Gábor szerint egyelőre megdöbbentően sikeres Magyar, de kérdőjelek mindenütt vannak, és ezt a közönsége is érzékeli. Azt mondja, vérmérséklet kérdése, hogy ki mennyire akarja ignorálni a veszélyeket és kockázatokat, illetve mennyire akar csak a reménysugárra koncentrálni.
Windisch Judit

A kultúra szocialista időket idéző kézivezérlését tervezgeti a kormányzat
Az állami ellenőrzés fokozását hozhatja, ha a parlament elfogadja a kulturális szféra erős központosítását előrevetítő tervezetet.
„A szegénységkultúrában nincs holnap” – jelentés a még mindig felszámolás alatt álló Hős utcai telepről
Sikertörténetnek tartja a kőbányai önkormányzat a Hős utcai lakótelep felszámolását, amit azonban erőteljesen árnyalnak az ott ragadtak, illetve vidékre kényszerült egykori lakók beszámolói.
„Ilyen jövőt pusztító időszak a nyílt diktatúrákat kivéve nem volt még Magyarországon” – emlékezés Ferge Zsuzsára
A szegénységről, a szociálpolitikáról már akkor nyíltan beszélt, írt a múlt héten elhunyt Ferge Zsuzsa, amikor a probléma hivatalosan még nem is létezett.
"Nem úgy kezdtem az egyetemet, hogy mindenképpen külföldre megyek" – országváltó magyar orvosok
Ausztriában intenzíven toborozzák a magyar fiatalokat is ápolónak, de új tendenciaként a 40-50-es korosztály is kikéri már a külföldi munkavállaláshoz szükséges igazolást. Megtudtuk azt is, az elmúlt években hány orvos vette célba Ausztriát, és beszéltünk két, évek óta kint dolgozó orvossal arról, mi motiválta őket az országváltásban, és lehet-e olyan ajánlat, ami miatt hazajönnének. A cikk az Ausztriában dolgozó magyarokról szóló sorozatunk része.
Windisch Judit

Magyar Péter, az exfideszes, akiben a NER lebontóját látják? Volt már ilyen, nem is egy
A magyar belpolitikában időről időre felkap valakit az ellenzéki szavazótábor, aki nemrég még maga is Orbán Viktorra szavazott, de kiábrándult, és úgy döntött, hogy harcba száll a NER-rel. Az elmúlt tíz évben legalább három hasonló hullámot láttunk, most felidézzük ezeket, és összeszedjük a fő különbségeket és hasonlóságokat, mert tanulságosak lehetnek Magyar Péter villámkarrierjének értékeléséhez.
Rovó Attila

Nehézkesen számolt el az orosz hátterű propagandaoldal a Kásler miniszteri keretéből kapott pénzzel
Csaknem két hete derült ki, hogy magyarok is részei lehettek annak a Moszkvából finanszírozott propagandahálózatnak, amelyet a cseh titkosszolgálat leplezett le. Az oroszpárti narratívát főként a prágai székhelyű Voice of Europe hírportálon keresztül terjesztették, de egy Budapestről szerkesztett weboldal, a Visegrád Post is a titkosszolgálatok látóterébe került. Múlt heti cikkünkben említettük, hogy a Visegrád Post sikerrel pályázott Kásler Miklósnál (bár nyilván a miniszter nem tudta, kit támogat), most pedig megszereztük a pályázatot is. Ahogy egy érdekes beszélgetés nyomát is megtaláltuk.
Dezső András

Halmos Ádám könyvkiadó: "Valóságos újjászületés volt, amikor kiléptem a Libritől"
Halmos Ádám 2011-ben vitte be a Libri-csoportba az általa alapított Nyitott Könyvműhelyt, ebből lett a Libri Kiadó, melynek 2021-ig, az MCC megjelenéséig volt ügyvezetője. A tulajdonrészét eladta, és létrehozta az Open Booksot. Az interjúban a többi között beszélt a váltás körülményeiről, illetve arról, hogy az állam közvetlenül beleavatkozik-e a Libribe. HVG-portré.
A Varga Judit-interjúval megszületett Magyarországon a politikai pszichobulvár műfaja
Varga Judit a nyilvánosság elé tárta, hogy egy bántalmazó kapcsolatban élt. A bulvárra hajazó botrány részleteiből több is kirajzolódik, mint a kiteregetett magánéleti szennyes.
Hamarosan jön az új KRESZ, de mi várható?
Régóta húzódik a KRESZ modernizálása, a most bejelentett felülvizsgálat előtt szakértőkkel beszéltünk arról, milyen változtatásokra volna szükség.