RTL: Azt szeretnék, hogy a magánrendelőkben is el lehessen fogadni a TAJ-kártyát
A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint a javaslatról részletes szakmai és társadalmi vitát kell folytatni.
A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint a javaslatról részletes szakmai és társadalmi vitát kell folytatni.
Eddig a kormányzati kommunikáció a példás és hibátlan járványügyi védekezésről szólt, most egy konferencián Jenei Zoltán, az Országos Kórházi Főigazgatóság vezetője gondokat és ellátási problémákat kezdett emlegetni, és arra célozgatott, hogy rendszerszintű átalakításra lehet szükség.
Takács Péter szerint nem az önálló minisztérium erősíti az egészségügy érdekérvényesítő képességét, hanem a tárcavezető személye.
Évente csak néhány száz magyar kér engedélyt külföldi egészségügyi ellátásra azzal, hogy azt az egészségbiztosító pénzzel is támogassa. Pedig uniós szabályok alapján erre többféle lehetőségünk is van, ha mi, vagy az orvosunk úgy látja, hogy „belátható időn belül” saját országunkban nem jutnánk kezeléshez. A szigorú feltételek, valamint a nagy árkülönbségek miatt azonban az államnak egyelőre nem kell azzal számolnia, hogy tömegesen mennének külföldi kórházakba magyar betegek. Akik amúgy már itthon is többet fizetnek egészségükért saját zsebből, mint az EU-átlag.
Egyre több országban bukkan fel a majomhimlő, és olyanok is megbetegedtek, akik nemhogy nem jártak Afrikában, de olyannal sem találkoztak, aki onnan érkezett volna. Hogyan terjed a betegség, és hogyan lehet védekezni ellene? Szakértőket kérdeztünk.
Az elmúlt két év után nagyon nem örülünk annak, hogy újra egy állatról emberre átkerült, majd emberek között is terjedő vírus jelent meg Európában. A szakértők szerint egyelőre nincs jele annak, hogy a majomhimlő akkora bajokat okozhatna, mint a Covid, de óvatosságra figyelmeztetnek, mert a mostani fertőzéssorozat sok szempontból rácáfol mindenre, amit eddig tudni véltek erről a vírusról.
Az egészségügy a Belügyminisztérium alá került az új kormányzati struktúrában.
A britek a Brexit óta új típusú kártyát használnak, azonban egy 2020-as megállapodás értelmében a magyar egészségügyi intézményeknek azt is el kellene fogadniuk.
Németországban, Franciaországban és Belgiumban is megjelent a vírus.
A belügyminiszter bizottsági meghallgatásán nem árulta el, kinek a kezébe kerül a tárcán belül az egészségügy, de az biztos, hogy Pintér nem akar a gyógyító munkában részt venni. A hálapénzt elfogadó orvosok komoly rendőri intézkedésekre számíthatnak, az állami szakellátásra is kiterjesztené az időpontfoglalás lehetőségét, és a hosszú várólistákat elfogadhatatlannak tartja. Pintér hadat üzenne a növekvő alkoholfogyasztásnak és dohányzásnak is.
Azt írták neki, még tolódhat is az időpontja.
Egy ausztrál gyermekkórház kutatói által közzétett tanulmány szerint egy bizonyos enzim alacsony aktivitása miatt következnek be a sajnálatos halálesetek.
Az országos tiszti főorvos az újabb jutalommal a koronavírus-járvány kirobbanása óta már összesen bruttó 9,6 millió forintot kapott „motivációs elismerésként” – derítette ki az rtl.hu. A Nemzeti Népegészségügyi Központ dolgozóinak az elmúlt hónapokban legfeljebb néhány százezer forint jutott.
Kórházban jelenleg 1015 beteget ápolnak és közülük 29-en vannak lélegeztetőgépen.
A NEAK a váróslisták hosszát már nem közli, az viszont kiderül az oldaláról, hogy növekszik a beavatkozásra várók száma.
Nélkülözhetetlen munkát végeznek, mégis napi szintű finanszírozási gondokkal küzdenek az otthoni szakápolást és hospice ellátást végző szolgáltatók. A több tízezer beteget ellátó, és a kórházakat jelentősen tehermentesítő szolgáltatóknál dolgozó, magasan képzett szakemberek vizitdíja 2017 óta változatlanul mindössze néhány ezer forint. A várólisták már most több hónaposak, de a szakemberek attól félnek, ha nem történik előrelépés, egyes településeken akár meg is szűnhet a szolgáltatás.
Nem történt bűncselekmény – mondta ki az ügyészség azon mentősök ügyében, akik rendőri kíséret nélkül nem voltak hajlandóak behajtani Csenyétére egy haldokló férfihoz, aki később életét vesztette.
Hiába ajánlották fel magukat megvételre az államnak, a kormány nemet mondott a két utolsó magyarországi meddőségi magánklinika megvásárlására, ezzel végleg megszűnt itthon a magánintézményekben végzett lombikkezelések lehetősége, az ott tárolt embriókat elszállítják. Aki nem fér be az állami rendszerbe, annak csak a külföld marad.
Kásler Miklós minisztériuma szerint kiemelten kezelik az egészségügyi dolgozók erkölcsi és anyagi megbecsülését.
Van, aki a magánegészségügyben helyezkedne el, de külföldi munkavállalásban is sokan gondolkodnak.