Hiába az erről szóló rendelet, mégsem jutnak ingyen adrenalininjekciós tollhoz azok, akinek szüksége lenne rá
Az anafilaxiás rohamot megállító Epipen életmentő lehet.
Az anafilaxiás rohamot megállító Epipen életmentő lehet.
Egy nagykovácsi Csomagpont a szülőket figyelmezteti a gyanús szállítmányokra.
A házi-, gyermek- és fogorvosok 90 százaléka csatlakozott már a praxisközösségekhez, az új rendszerből azonban a betegek alig érzékelnek valamit. Szűrővizsgálatok vannak ugyan, de reumatológushoz, kardiológushoz vagy neurológushoz ugyanúgy a szakrendelésen kell sorba állni. Holott a feladatok egy részét a második szakvizsgával rendelkező háziorvosok is el tudnák látni. A lehetőség megvan, a pénz viszont nincs, így nem történik semmi. Az érintettekkel folytatott beszélgetésből úgy tűnik, a pénz nem is oldana meg mindent.
A forgalmazók a növekvő költségeik mellett már eddig is fizettek pluszterheket: számításaik szerint 2010-től kezdve összességében már mintegy 900 milliárd forintnyi extra bevételhez juttatták a költségvetést.
Újabb majomhimlős fertőzötteket azonosítottak Magyarországon. Otthonukban vannak elkülönítve, tüneteik enyhék.
A szülészeti-, a stroke- és a neurológiai ellátás is hiányos – írta Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő.
A Fehér könyv a Covid–19-járvány társadalmi-gazdasági hatásairól című anyagot az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Közgazdaságtudományi Intézete készítette. Az alábbiakban a járvány rövid és hosszú távú hatásait feltáró, több szakterületet felölelő tanulmánykötetből szemlézünk.
Két éve még magas állami kitüntetést kapott, most pedig szerződést bontottak Hudák István idegsebésszel.
Heti 2-4 óra helyettesítéssel oldják meg a háziorvos nélkül maradt településeken az orvoshiányt, van, ahol már a keresést is feladták. Országosan csaknem 650 praxis betöltetlen. De valóban szükség van ennyire? Az egyszerre pazarló és hiányos ügyeleti rendszert hogyan lehet jobbá tenni? Min változtathat a beteg?
Felhívják a figyelmet, hogy a „kétujjas” invazív eljárás az igazságügyi orvostani intézetek többségénél továbbra is a „kérésre” végzett szolgáltatások listáján szerepel, hiába minősítette jogsértő barbár eljárásnak azt.
Május 31-én járt le a felmondási tilalom, de még nincs felmérés a távozókról.
„Eget-földet megmozgatunk” – mondták a szülők, akik versenyt futnak az idővel a nyolchónapos gyermek életéért.
A minisztérium szerint ha a TAJ-kártyát a magán- és az állami egészségügyben is elfogadnák, az átláthatatlan viszonyokhoz vezetne.
A kemény, nyílt piaci versenyben az intézmények nem képesek megtartani gazdasági és műszaki dolgozóikat sem.
A népegészségügyi központ minden egészségügyi szolgáltatónak kiküldte a betegséggel kapcsolatos eljárásrendet.
A legtöbben szürkehályog-műtétre várnak, több mint 17 ezren.
A világszervezet képviselője szerint egyelőre nem tudják, hogy a betegséget képesek-e terjeszteni a tünetmentes fertőzöttek.